„V úvodních trénincích je cílem dostat hráče opět do fyzické kondice a postupně je připravovat i po basketbalové stránce,“ uvádí trenér A-týmu Karel Štípek.

Jeho svěřenci měli sehrát první přípravný duel v pátek 30. srpna s dorosteneckým extraligovým družstvem Loko Plzeň U19, ale kvůli marodce a časové zaneprázdněnosti byl zápas zrušen.

Síly se soupeři na palubovce tak domažličtí basketbalisté změří až tento víkend na sobotním turnaji v Klatovech. „V podstatě půjde o takový druholigový předkrm, protože s námi a domácím BK Klatovy se zúčastní také další mužstvo z naší mistrovské soutěže Wolves Radotín. Čtvrtým účastníkem budou basketbalisté z německého Chamu,“ přibližuje složení kouč Jiskry.

Systém turnaje bude jednoduchý. Vítězové utkání Klatovy – Domažlice a Cham – Radotín se utkají o celkové prvenství a poražení o konečné třetí místo. „Dva zápasy v jeden den jsou tak akorát,“ libuje si Štípek.

Ještě před startem mistrovských utkání by Domažličané chtěli sehrát přípravné duely s plzeňskou Lokomotivou, Rokycany či Mariánskými Lázněmi, ale vše je zatím ve fázi jednání.

V kádru Jiskry oproti loňské sezóně nedošlo k žádným podstatným změnám. „Ze studijních důvodů se do herního cyklu zapojí až začátkem února příštího roku Jan Zeman, proto klub angažoval zkušeného hráče Loko Plzeň Ondřeje Märze, který v loňské sezoně hájil barvy plzeňského klubu v I. lize a ve druhé lize nastupoval za BK Rokycany. Do přípravy se zatím ze zdravotních důvodů nezapojil Tomáš Vondrovic a ze studijních důvodů se přípravných zápasů neúčastní Matyáš Císař,“ shrnuje aktuální stav domažlický lodivod.

A první říjnový víkend už to začne naostro. Domažlické áčko přivítá v úvodních mistrácích II. ligy na domácí palubovce právě Wolves Radotín a jeho partnera ve ´dvojičce´ BK Příbram.

Muži B-týmu Jiskry zahájí Západočeskou ligu až 26. října také v domácím prostředí s rezervou BK Klatovy.