Zatímco žáci U14 už mají svoji ligovou premiéru za sebou, když před dvěma týdny v Plzni s Loko hladce vyhráli 106:72 a s Grizzlies prohráli 71:85, muži A-týmu startují o víkendu dvěma domácími zápasy proti pražským Wolves Radotín a BK Příbram.

Ligový kádr áčka doznal několika změn. „Až do konce února příštího roku nebude k dispozici Jan Zeman, který je na studijním pobytu v zahraničí. Martin Jindra se už definitivně vrátil zpět do Prahy, takže své působení v Domažlicích ukončil. Pozitivní zprávou je vyjednání mimořádných startů Martina Macha, který podepsal smlouvu v extraligovém Děčíně, ale bude nám k dispozici i na většinu druholigových zápasů Jiskry. Velkou posilou by mělo být dynamické nadprůměrně kvalitní křídlo Ondřej März z Loko Plzeň. Jinak kádr zůstává pohromadě. Potěšitelné je, že kariéru si prodlouží i Jan Blacký, zatímco jeho bratra Jiřího zatím stále nepouští na palubovku zranění kolene,“ popsal stav v kabině předseda klubu a zároveň jeden ze dvou asistentů trenéra druholigového týmu Karla Štípka Tomáš Budka starší.

Basketbalistům Jiskry Domažlice začíná sezona II. ligy.

I v letošní sezóně zůstávají tradičními hracími časy mužského A-týmu Jiskry Domažlice sobotní 18. hodina a nedělní 10. hodina.

Tuto sobotu dojde k repríze jarního semifinále play-off II. ligy s Wolves Radotín, kdy Jiskra odešla ze série poražena až na celkové skóre. V zářijové přípravě ho však celkem jasně porazila.

V neděli Jiskra přivítá nováčka soutěže BK Příbram.

„Ligoví žáci U14 přivítají v sobotu od 11 hodin v klíčovém zápase o eventuální postup do extraligy BA Sparta Praha a v neděli od 12.15 BK Beroun. Tento tým má letos velmi silný kádr s těmi nejvyššími ambicemi a jen si přejeme, aby všem hráčům celou sezonu vydrželo zdraví,“ doplnil Tomáš Budka.