Karlovarskou Thermii, účastníka II. ligy, přivítali basketbalisté domažlické Jiskry ve druhém kole Poháru ČBF a radovali se nejen z vítězství 95:73, ale i postupu do 3. kola. V něm s největší pravděpodobností změří síly s prvoligovým Ústím nad Labem, které před rokem a půl působilo v extralize.

Domažlice – K.Vary
95:73 (24:23, 43:45, 64:62)

Trenér Karel Štípek se musel obejít bez nemocného Josefa Prettla, Lukáše Pivoňky, který má dlouhodobé zdravotní problémy, a zraněného Michala Vaňka. Na druhé straně mohl již počítat s Ondřejem Kupilíkem a také Václavem Kozinou, nad jehož startem visel otazník. A právě druhý jmenovaný předvedl v zápase skvělý výkon, když zaznamenal 27 bodů, z toho čtyři trojky!

První poločas nabídl vyrovnaný průběh, ve kterém se hráči obou týmů přetahovali o každý bod. Po dvaceti minutách tak svítil na ukazateli skóre stav 45:43 ve prospěch Karlových Varů.

Mmezi 1. a 6. minutou třetí čtvrtiny měli Domažličané k dispozici čtrnáct trestných hodů, proměnili z nich však pouhé tři. Definitivní zvrat ve 4. čtvrtině přineslo zrychlení a zagresivnění hry, na čemž se tentokrát podíleli hlavně mladí borci, ať už Ondřej Kupilík, Václav Kozina, Pavel Bauer či dorostenci Tomáš Vondrovic a Jakub Tauer. Není jistě bez zajímavosti, že závěrečnou desetiminutovku vyhráli domažličtí basketbalisté 31:11 a definitivně tak rozhodli o postupu do 3. kola poháru.

„I když jsem měl minulý týden problémy se zády, dneska jsem se cítil v naprosté pohodě a dařilo se mi i střelecky,“ neskrýval radost po skončení zápasu nejlepší střelec utkání Václav Kozina.

„V prvním poločase jsme se trápili v obraně, ve druhé půli jsme se v této činnosti zlepšili a nakonec zaslouženě zvítězili,“ popsal stručně průběh utkání Jakub Jiřinec, autor 16 bodů.

„Jiskra zaslouženě zvítězila díky vynikajícímu výkonu ve druhé půli. Naopak naši mladí hráči neposlouchali pokyny a domácí toho náležitě využili, zvláště v poslední čtvrtině. Blahopřeji soupeři k postupu a přeji mu hodně štěstí v dalších bojích,“ řekl po zápase asistent karlovarského trenéra Ota Bartošek.

Sestava Jiskry Domažlice: Václav Kozina 27(4), Jakub Jiřinec 16, Jan Blacký 12(1), Ondřej Kupilík 10, Pavel Bauer 9, Michal Podestát 6, Václav Baxa 5, Ondřej Huml 5, Josef Hrubý 2, Tomáš Vondrovic 2 a Jakub Tauer 1. Trenér: Karel Štípek.

Už o tomto víkendu čeká domažlické basketbalisty mistrovský dvojzápas II. ligy mužů v Praze. Zde změří síly v sobotu s rezervou pražského Sokola a o den později, v neděli, s hráči Sokola Bohnice.

Na domácí palubovce domažlické sportovní haly se o víkendu představí basketbalisté ´béčka´ Jiskry. Ti v sobotu hostí od 18 hodin A-tým plzeňského Baku, o den později se pak od 10 hodin utkají s rezervou plzeňského týmu.