Je to úspěch jako hrom! Baskeťáci domažlické Jiskry do čtrnácti let si bez respektu poradili se soupeři kalibru Sparty Praha a postoupili mezi extraligovou smetánku své věkové kategorie.

Posledními překážkami k této metě jim byli soupeři z Berouna a právě pražské Sparty. Překonali je.

Na palubovkách soupeřů se mělo rozhodnout, zda hoši v kategorii U14 udělají poslední krok a od nového roku budou nastupovat v nejvyšší české soutěži Extralize U14. V prvním duelu v Berouně na ně čekal poslední tým žákovské ligy skupiny B.

BK Beroun – BK Jiskra Domažlice 22:170 (14:91)

„Byli jsme v tomto utkání jasným favoritem, což se také od úvodních minut začalo naplňovat. Oproti domácím jsme byli lepší ve všech herních činnostech. Naši kluci rychlostně, technicky i kombinačně převyšovali své protihráče. Herní minutáž jsme spravedlivě rozdělili mezi všechny naše hráče a probíhala rychlá rotace celého kádru,“ popsal základní rysy utkání šéftrenér mládeže domažlického klubu Josef Prettl.

O drtivé převaze hostů svědčí jak závěrečné skóre 170:22, tak dílčí výsledky jednotlivých čtvrtin, které Domažličané vyhráli 43:8, 48:6, 32:2 a 47:5.

„V našem dresu se poprvé představili tři hostující hráči z Loko Plzeň, kteří posílí naše družstvo v Extralize. Celému týmu bych rád poděkoval za koncentrovanost a přístup k zápasu,“ spokojeně konstatoval bývalý vynikající hráč áčka mužů Jiskry.

Po vítězném duelu se mladíci přesunuli do berounské-ho aquaparku, kde v rámci regenerace strávili dvě hodiny. Poté následovala cesta do haly Sparty k ubytování a přejezd na Vyšehrad fandit domažlickému A-týmu mužů ve druholigové bitvě proti Sokolu Žižkov.

Sparta Praha – BK Jiskra Domažlice 63:85 (33:38)

Vrchol! Nejdůležitější zápas této sezóny, v němž se mělo rozhodnout, zda hráči Domažlic budou nastupovat od ledna v nejvyšší české soutěži. Přestože v prvním utkání na domažlické půdě Sparta prohrála o 35 bodů, neměl tento zápas favorita.

„Úvod zápasu vyšel lépe nám a vedli jsme po pěti minutách 13:6. Pak ale přišla série snadných košů domácích a po první čtvrtině bylo skóre 21:18 pro ně,“ začal s popisem rozhodujícího souboje Prettl. „Ve druhé čtvrtině se hrál vyrovnaný basket se spoustou nepřesností. Na hráče dolehla tíha okamžiku a i ostřílení borci kupili chybu za chybou. Přesto jsme to zvládli a do šaten se tak odcházelo už za stavu 38:33 pro nás,“ pokračoval kouč.

Do třetího hracího období hostující trenér nasadil maximální možnou palebnou sílu, což se nakonec ukázalo jako rozhodující. Tuto čtvrtinu Domažličané vyhráli rozdílem deseti bodů 24:14.

V poslední čtvrtině se stále hrál vyrovnaný basketbal, ale hostující tým si výhru již pohlídal. „Závěrečným trojkovým pokusem Holého jsme nakonec zvítězili o 22 bodů a mohli slavit postup. A to vítězství mohlo být ještě přesvědčivější, ale neproměnili jsme 21 trestních hodů a zaznamenali 17 ztrát míče,“ konstatoval Josef Prettl.

„Chtěl bych všem poděkovat za skvělou reprezentaci týmu. Nyní se ale musíme vrhnout do tréninku a připravovat se na kvalitní zápasy v nejvyšší české soutěži,“ dodal spokojený kouč.

Osvětlený interiér kostela.
Nová světla zvýrazní zrenovované fresky v kostele