Oproti minulým rokům lehce oslabení basketbalisté BK Jiskra Domažlice sehráli úvodní dva duely na domácí palubovce proti severočeským soupeřům a uspěli s nimi jen z poloviny.

V sobotu zdolali výborným závěrem o pět bodů rezervu extraligových Litoměřic a o den později padli o osmnáct bodů s posílenou Slunetou Ústí nad Labem.

Sobotní výhra

Kdo čekal v prvním duelu s béčkem Litoměřic nejprve vzájemné oťukávání, tak jen překvapeně sledoval razantní nástup hostů a rychlý nárůst skóre na jejich straně.

Trenér basketbalistů Jiskry Domažlice Karel Štípek (vpravo).Zdroj: Deník / Robert Babor„Litoměřice začaly utkání výborně. Vycházela jim nad očekávání střelba z dlouhé vzdálenosti. Během první čtvrtiny nastřílely osm trojek a na ukazateli skóre svítil pro nás nepříznivý stav 17:28,“ popisuje začátek sobotního duelu trenér Jiskry Karel Štípek (na malém snímku).

V dalším průběhu utkání ale domácí hráči zkvalitnili obranu na perimetru a zaslouženě do poločasu otočili výsledek na 39:36.

Ve druhé polovině zápasu dokázali Chodové navýšit své vedení až na dvanáct bodů, ale postupně jim začal docházet dech a hosté vycítili šanci na zvrat. Dokázali se nejen dotáhnout, ale na chvilku i překlopili misku vah na svou stranu.

„Soupeř šel v poslední minutě utkání do vedení 74:73. To s námi vůbec nevypadalo dobře. Poslední minuta ale naštěstí patřila opět nám, kluci nastříleli šest bodů v řadě a myslím si, že nakonec jsme i zaslouženě vyhráli,“ je s morálkou týmu spokojený jeho hlavní kouč.

Nedělní porážka

Druhý víkendový den čekal na domácí borce o poznání silnější protivník. Ale i basketbalisté Jiskry od minulého dne posílili.

„Oproti sobotě jsme posílili hráči Bauerem a Blackým. Přesto jsme celé utkání nestačili na velmi kvalitního soupeře z Ústí nad Labem. Hosté zaslouženě zvítězili 77:59,“ objektivně konstatuje Štípek.

Domažličané od úvodního hvizdu rozhodcovské dvojice Balog a Jon tahali za kratší konec a bodovou ztrátu z první čtvrtiny už nedokázali do konce zápasu zlikvidovat.

Jiskra Domažlice – Slavoj Litoměřice B 79:74

Čtvrtiny: 17:28, 22:8, 21:15, 19:23. Dvojky: 25:13. Trojky: 4:10. Trestné hody: 28/17:26/18. Fauly: 17:23. Sudí: Lukáš Balog, Miloslav Jon.

Sestava a body Domažlic: Jiřinec 19, Císař 14 (2), J. Štípek 13 (1), Tauer 12, Sůva 11 (1), Baxa 8, Schreiber 2, Novák.

2. kolo: Klatovy – Ústí n.L. 59:63, Kbely – Č.Budějovice 86:84, Žižkov – Písek B 91:85, Benešov – Příbram 81:59, Radotín – Rokycany odloženo.

Jiskra Domažlice – Sluneta USK Ústí n.L. 59:77

Sestava a body Domažlic: Sůva 20(2), Bauer 11 (1), Tauer 7 (1), Blacký 5, Císař 5 (1), Jiřinec 4, Schreiber 4, Baxa 3, J. Štípek.

3. kolo: Klatovy – Litoměřice B 59:94, Kbely – Písek B 76:86, Žižkov – Č. Budějovice 97:64, Radotín – Příbram a Benešov – Rokycany odloženo.