Poslední Příbram ještě nevyhrála, ale trenéři Jiskry měli ze zápasu obavy, protože ještě v živé paměti měli napínavý zápas z minulého ročníku, který vyhráli Chodové až dokonalou otočkou v samé koncovce mače o tři body. "Navíc kádr čítal pouze sedm zdravých hráčů. Po příjezdu do haly v ZŠ Březové hory nás však čekalo překvapení v podobě soupisky čítající jen šest borců na straně domácích. A ke vší smůle ještě ve druhé čtvrtině musel jeden z domácích odjet do nemocnice s vykloubeným prstem na ruce," řekl na klubovém webu prezident klubu Tomáš Budka.

Příbram se však nevzdávala, Jiskra rozhodla o svém triumfu až ve druhé polovině třetí čtvrtiny, kdy nasázela v rychlém sledu čtyři trojky a domácí už neměli síly na zvrat. "Přesto je třeba ocenit jejich velkou snahu a především výkon příbramského křídla Vojtěcha Ureše, který naše konto zatížil 44 body," obdivoval Budka.

Na archivním snímku Jiskra Domažlice (bílomodří) - Tigers České Budějovice 80:95, 22. října 2022.
Basketbalová Jiskra ovládla ligová derby

V neděli v Benešově byli favoritem domácí basketbalisté, kteří na Jiskru vyrukovali s plnou sestavou jedenácti hráčů. Jen zpočátku se Chodové drželi na dostřel, dokud jim stačily síly, kterých však kvapem po náročném mači v sobotu a v okleštěné sestavě ubývalo. "A když se k tomu ve druhém hracím období přidala i velká nepřízeň jednoho z rozhodčích, bylo záhy jasno, že na Benešov tentokrát nestačíme. Naštěstí jsme poslední čtvrtinu vyhráli o dva body a udrželi skóre pod třicetibodovým rozdílem," uvedl Budka.

Za týden zakončí Jiskra rok 2022 ve druhé lize zápasy ve s BK Klatovy (10. prosince v Klatovech) a v neděli od 10 hodin bude odveta v Městské sportovní hale ve Fügnerově ulici v Domažlicích.

"Pohled na průběžnou tabulku po necelé polovině soutěže je z našeho pohledu velmi radostný a třetí místo s náskokem dvou výher před našimi pronásledovateli je hodně příjemné a překvapivé," uzavřel Tomáš Budka.

Jiskra Domažlice (bílomodří) - Tigers České Budějovice 80:95, 22. října 2022.
FOTO: Basketbalová Jiskra zvládla Sršně, ale Tigers byli nad její síly