Porážka a vítězství, tak zní víkendová bilance domažlických basketbalistů. Ti si tak na konto připsali ve II. lize úvodní porážku na domácí palubovce a teprve druhou v letošní soutěži. Jejich dosavadní bilance tak zní: deset zápasů, osm výher a dvě porážky. V průběžném pořadí II. ligy jsou druzí o skóre za vedoucími Teplicemi.

Jiskra Domažlice – SKB Strakonice
68:75 (22:26, 37:47, 54:54)

Basketbalisté domažlické Jiskry se po celé utkání střelecky trápili. Naopak soupeři se dařila střelba z dálky, když dal devět trojek oproti jedné domácí.

Ve 2. minutě vedli Domažličané 7:4, ale soupeř záhy srovnal a během první čtvrtiny si vypracoval čtyřbodový náskok. Ten ještě ve druhé desetiminutovce zvýšil a ujal se vedení 47:37.

Svěřenci Karla Štípka se však nevzdávali, do třetí přestávky nejenže srovnali na 54:54 a v první minutě závěrečné ´čtvrtky´ dokonce otočili na 56:54 ve svůj prospěch.

Jenže následně Strakonice použily svou silnou zbraň – trojky, kterých během následujících šesti minut daly 5!!! Náskok si pak po zbytek zápasu pohlídaly.

Jiskra Domažlice: Pavel Bauer 23, Michal Podestát 15/1, Jakub Jiřinec 12, Ondřej Kupilík 8, Václav Kozina 3, Jan Blacký 3, Michal Vaněk 2, Václav Baxa 2, Ondřej Huml a Jakub Tauer. Trenér: Karel Štípek.

Jiskra Domažlice – Sršni Sokol Písek
90:80 (32:19, 46:38, 63:53)

Vydřené, ale možná o to cennější vítězství, při němž na domácích ještě ležel stín zkaženého sobotního zápasu se Strakonicemi.

Utkání se tentokrát velmi vydařilo rozehrávači Michalovi Vaňkovi, který zaznamenal 20 bodů a tři trojky stejně jako Michal Podestát. „Utkání rozhodl váš hráč číslo 8 (Michal Vaněk). Bojoval o každý míč jako lev a dařilo se mu střelecky,“ vysekl poklonu domažlickému basketbalistovi trenér Písku Matějka a dodal: „Je vidět, že vaši kluci jsou zkušenější, a dnes toho využili.“

Jiskra Domažlice: Michal Vaněk 20/3, Michal Podestát 20/3, Václav Kozina 14/1, Pavel Bauer 14/2, Ondřej Huml 7/1, Jakub Jiřinec 6, Václav Baxa 5, Ondřej Kupilík 2, Jan Blacký 2 a Jakub Tauer. Trenér: Karel Štípek.