Na palubovce v Městské sportovní hale ve Fügnerově ulici přivítali nejprve v sobotu od 18 hodin třetí Benešov, aby v neděli od 10 hodin hostili rezervu Písku, která se krčila na posledním místě tabulky.

BK Jiskra Domažlice vs. BC Benešov 67:79 (17:18, 34:41, 39:55)

K velmi důležitému zápasu o pozici v tabulce před play-off přistoupili domácí zmobilizováni v sestavě s 10 hráči. Od začátku se ukazovalo, že Benešov bude hodně silným soupeřem, Jiskru trápila hlavně velmi agresivní obrana, leckteré zákroky až za hranou však pohříchu tolerovali mladí pražští rozhodčí. V průběhu druhé čtvrtiny se zranil domácí Tauer, což při jeho kvalitách bylo značnou komplikací hlavně pro defenzivu Domažlic. Bylo vidět, že Chodové momentálně nevládnou kdovíjakým sebevědomím, a držel je střelecky především Martin Jindra. Přesto se odcházelo do šaten v poločase pro Jiskru s ještě vcelku přijatelným sedmibodovým mankem.

Žáci z atletického oddílu AC Domažlice přivezli z „krajáků“  osm medailí.
Z krajského vrcholu AC přivezlo osm medailí

Rozhodujícím obdobím pro vývoj celého zápasu pak byla třetí čtvrtina zápasu, ve které dokázala Jiskra vstřelit pouhých 5 bodů. I tak se domácí dokázali ještě vzepnout a utkání zdramatizovat, když minutu a půl před koncem bylo manko domácích pouhé 4 body. Ve zbylém čase však Středočeši stoprocentně proměňovali trestné hody, takže nedovolili domácím dokonat zvrat v zápase.

Statistika bodů Jiskra: Jindra 26(2), Brix 13, J. Štípek 9(1), Mach 6, M. Císař 5, Jiří Blacký 4, Jan Blacký 2, Baxa 2, Batysta, Tauer

BK Jiskra Domažlice vs. Sokol Sršní Písek ´B 83:79 (22:18, 41:35, 59:54)

Nedělní zápas proti rezervě prvoligového Písku, rekrutujícímu se z hráčů z Tábora, sliboval snazší sousto pro Jiskru i přesto, že domácí nastoupili jen se sedmi hráči v sestavě (Písek přijel v 6 lidech). Jiskra převzala vedení v utkání v 9. minutě, ale až do konce zápasu se musela o svou výhru strachovat, nepodařilo se jí soupeře „utrhnout“. Písek držela velmi dobrá střelba a „uspávací“ taktika, domácí pak skvělá úspěšnost z čáry trestných hodů (82%). Zkušenost se pak projevila i v koncovce, kdy Chodové žádné drama nedovolili.

Statistika bodů Jiskra: Brix 22, Jindra 20(4), J.Štípek 16(1), Jan Blacký 13, Mach 9, M. Císař 3(1), Batysta.

Díky tomu, že Benešov překvapivě podlehl v neděli v Klatovech a Ústí nad Labem také nebylo o víkendu stoprocentně úspěšné, se Jiskra udržela před závěrečným dvoukolem základní části 2. ligy ve hře o pozice v tabulce zajišťující výhodu domácího prostředí ve druhém zápase čtvrtfinále play-off. O toto výhodné postavení se poperou v závěrečných zápasech základní části v sobotu 10. března v Mariánských Lázních a 11. března na palubovce vedoucích Rokycan.

Mladí Mílaři byli úspěšní na krajském mistrovství.

12. Sokol Písek Sršni B ⋌20 4 16 1317:1443 22

Poslední výsledky: Domažlice – Benešov 67:79 (17:18, 34:41, 39:55) a Domažlice – Písek B 83:79 (22:18, 41:35, 59:54).

Příště So 10.03.: Mariánské Lázně – Domažlice. Ne 11.03.: Rokycany – Domažlice.