Oba soupeři se utkali znovu po 10 dnech, kdy 20. října Jiskra podlehla silnému soupeři, loňskému účastníku 1.ligy, jen těsně v koncovce 65:70. Tentokrát to však vypadalo od začátku na jasnou záležitost hostujících Pražanů.

Oba soupeři měli k dispozici jen po sedmi hráčích a z hostů hned prvních okamžiků sršela jistota, přehled, zkušenost a hlavně skvělá disciplína v obraně a vynikající úspěšnost střelby. Jen za první čtvrtinu nasázeli domácím 7 trojek. Dílem k tomu přispívala jakási ospalost Jiskry, hráči byli nejen o krok, ale často i o myšlenku pozadu a výsledkem byl po 10 minutách hrozivý výsledek 13:30.

Druhé hrací období se Jiskra vzchopila, zpřesnila obranu i doskok pod oběma koši, vyšlo několik rychlých protiútoků a zdálo se, že v dalším průběhu zápasu by mohla být už minimálně vyrovnaným soupeřem. Bohužel třetí čtvrtina opět posadila domácí na pevnou zem – Žižkov dával laciné koše, když potřeboval, tak kontroval trojkou a před posledním hracím obdobím už trenér Štípek směroval pokyny k důstojnému dohrání zápasu a přípravu na důležité boje o víkendu ve 2. lize. 

V týmu se však probudila energie, touha přece jen nedat svou kůži lacino a výsledkem bylo v 38.minutě po šňůře 28:4 vedení o 4 body. Bohužel však Žižkov trefil trojku, rozhodčí Kučírek neodpískal pod košem hostů dva jasné fauly na Macha Jiřince, což ve výsledku znamenalo jednobodové manko 8, 4 sec. před koncem.

Po time-outu přešli domácí na polovinu Žižkova a 1, 4 sec. před koncem se k odraženému míči dostal Tauer a z těžké pozice vystřelil Jiskře překvapivé vítězství nejtěsnějším rozdílem 74:73. Jakub Tauer tak korunoval svůj vynikající výkon (19 b., 4 asistence, 3 doskoky a 12 získaných míčů).

Díky tomuto nečekanému úspěchu tak v 5.kole Poháru přivítáme 14. listopadu od 19h prvoligovou Lokomotivu Plzeň.

Statistky: Trojky: 4 : 11, fauly 12:13, Body Jiskra: Tauer 19(1), Mach 14, Jan Blacký 12(2), Jan Štípek a Jiřinec po 10, Mat. Císař 4(1), Baxa 2, Body Žižkov: Šindelář 22(6), M. Peterka 13

Tomáš Budka