Basketbalové derby pro Jiskru

Domažlice, Holýšov – Basketbalisté rezervy domažlické Jiskry se v prvním kole nadstavbové části krajského přeboru utkali s rivalem z Holýšova. Zatímco na domácí palubovce svěřenci Jiřího Regála promarnili téměř dvacetibodový náskok a nakonec vyhráli jen o šest bodů, v Holýšově splnili roli favorita a radovali se nejen z vítězství 65:51, ale i postupu do dalších bojů o celkové prvenství.

23.3.2011

BASKETBALOVÉ DERBY. Basketbalisté Jiskry Domažlice B oba zápasy prvního kola play – off s rivalem z Holýšova zvládli. Foto: Karel Fait

Domažlice B – BK Holýšov 83:77 (23:16, 42:31,61:52)
Úvod utkání patřil střednímu rozehrávači Jiskry Jakubovi Tauerovi, který rovněž nastupuje za A - tým. Ten zaznamenal v prvních dvou minutách pět bodů, v první čtvrtině třináct a nakonec se jeho střelecký účet zastavil na čísle 17. Ještě více se ale v tomto duelu střelecky dařilo Milanu Pinkrovi, který zatížil konto soupeře 29 body! Holýšov začátek zápasu zaspal. A když už se začal v útoku zvedat, odpověděli domácí třemi trojkami.

Zatímco Domažličanům se dařila střelba ze střední i z větší vzdálenosti, hosté se v první půli střelecky trápili a zaznamenali pouhých 31 bodů. Proto si vzali oddechový čas, po kterém zahájili úspěšnou trojkou. Jiskra se do konce čtvrtiny prosadila jen jednou, kdežto hosté korigovali na poločasových 42:31. Ve druhém poločasu hráči Holýšova zlepšili obranu a zvláště v závěrečné čtvrtině smazali téměř dvacetibodový náskok na přijatelných šest bodů do nedělní odvety.

„V prvním poločasu se nám nedařila střelba, dát 31 bodů to je bída. Domácím to tam padalo ze všech pozic a po zásluze vedli. Ve druhé půli jsme zlepšili obranu a chytli se střelecky. Nakonec jsme prohráli o pouhých šest bodů, což je přijatelné,“ okomentoval porážku v derby nejstarší hráč na hřišti Bohouš Štván z Holýšova, který letos v lednu oslavil dvaapadesáté narozeniny. I přesto tento basketbalový nestor ukázal, že to s míčem na palubovce pořád umí a soupeři nedá nic zadarmo.

Jiskra Domažlice B: Milan Pinkr 29/1, Jakub Tauer 17/3, Tomáš Drozda 11, Michal Huml 9/1, Petr Špaček 8/1, Jan Říha 4, Marek Konicar 3/1, Tomáš Vondrovic 2, Jan Mitáček, Jiří Štangl a Lubomír Šmelko. Trenér: Jiří Štangl.

BK Holýšov: Petr Přikryl 26/2, Ondřej Straka 17/1, Ladislav Čínovec 11, Lukáš Wacker 8, Bohumil Štván 6, Michal Majer 3/1, Martin Zobl, Jaroslav Koc a Milan Honer po 2. Trenér: Bohumil Štván.

BK Holýšov – Domažlice B 51:65 (15:13, 23:33, 35:52)
Oproti sobotnímu duelu postrádali basketbalisté holýšovského Karpemu v nedělní odvetě dva klíčové hráče, a to Petra Přikryla a Lukáše Wackera, kteří v prvním utkání nastříleli dohromady téměř polovinu bodů celého týmu. Domažličtí přijeli naopak kompletní. Úvodní čtvrtina vyzněla pro domácí, kteří se tentokrát vyvarovali chyb. Dlouho se hrálo koš za koš, ale poté se přece jen začala projevovat větší zkušenost hostů. Ti do poločasu získali desetibodový náskok, který ve třetí desetiminutovce po herním propadu Karpemu ještě zvýšili na dvojnásobek a i když se domácím do konce třetí čtvrtiny podařilo výsledek korigovat, zbytek utkání si hráči Jiskry pohlídali.

23.3.2011 VSTUP DO DISKUSE

SERVIS

Obchod - Obchod Prodavač, prodejce 16 000 Kč Prodavači potravinářského zboží Prodavač/ka. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Dvousměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 16000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Možnost práce na DPP., Nabízíme: hrubou mzdu od 16 000,-Kč + prémie, náborový příspěvek 5000,-Kč., Nutný telefonický kontakt.. Pracoviště: Maso west s.r.o. - řeznictví u špejlíka, Dvořákova, č.p. 302, 346 01 Horšovský Týn. Informace: Pavel Šindelář, +420 734 754 066. Řemeslné práce - Řemeslné práce Truhlář 20 000 Kč Truhláři (kromě stavebních) a pracovníci v příbuzných oborech truhlář pro zakázkovou výrobu. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 20000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Požadujeme: svědomitost, zodpovědnost, spolehlivost, šikovnost, schopnost komunikace v kolektivu, týmového ducha, schopnost učit se novým věcem a postupům, pracovní nasazení, pravidelnou docházku do zaměstnání., Nabízíme: celoroční jistotu práce na hlavní pracovní poměr, velmi zajímavou zakázkovou a tvůrčí práci, výhodné platové podmínky s možností profesního růstu, osobní ohodnocení, pracovní oblečení, příspěvek na dopravu, příjemné pracovní prostředí, zaměstnanecký program benefitů.. Pracoviště: Kps automobile s.r.o., 345 61 Staňkov. Informace: Iveta Ostrovská, +420 777 732 569. Technika a elektrotechnika - Technika a elektrotechnika Technický pracovník 12 800 Kč Ostatní pracovníci na zpracování plechu. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Třísměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 12800 kč, mzda max. 20000 kč. Volných pracovních míst: 10. Poznámka: Agenturní zprostředkování - Wecubex Systemtechnik s.r.o., Bezplatná linka: 800 222 999, E-mailový (localwork@seznam.cz) nebo osobní (Palackého nám. 27, Plzeň 301 00) kontakt.. Pracoviště: Local work s.r.o.- ag. zpr. wecubex systemtechnik s.r.o., MUDr. Šlejmara, č.p. 609, 345 62 Holýšov. Informace: Artur Lupič, +420 775 299 633. Výroba - Výroba Obsluha strojů 31 000 Kč Seřizovači a obsluha konvenčních strojů na broušení údržbář. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Třísměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 31000 kč. Volných pracovních míst: 2. Poznámka: Požadujeme: svářečský průkaz. , Nabízíme: stravenky, náborový příspěvek, penzijní připojištění, 13. plat., Nutný telefonický nebo e-mailový kontakt.. Pracoviště: Pfeifer holz s.r.o. - závod trhanov, 345 33 Trhanov. Informace: Marie Chmelíková, +420 379 414 013.