Basketbalové derby pro Jiskru

Domažlice, Holýšov – Basketbalisté rezervy domažlické Jiskry se v prvním kole nadstavbové části krajského přeboru utkali s rivalem z Holýšova. Zatímco na domácí palubovce svěřenci Jiřího Regála promarnili téměř dvacetibodový náskok a nakonec vyhráli jen o šest bodů, v Holýšově splnili roli favorita a radovali se nejen z vítězství 65:51, ale i postupu do dalších bojů o celkové prvenství.

23.3.2011

BASKETBALOVÉ DERBY. Basketbalisté Jiskry Domažlice B oba zápasy prvního kola play – off s rivalem z Holýšova zvládli. Foto: Karel Fait

Domažlice B – BK Holýšov 83:77 (23:16, 42:31,61:52)
Úvod utkání patřil střednímu rozehrávači Jiskry Jakubovi Tauerovi, který rovněž nastupuje za A - tým. Ten zaznamenal v prvních dvou minutách pět bodů, v první čtvrtině třináct a nakonec se jeho střelecký účet zastavil na čísle 17. Ještě více se ale v tomto duelu střelecky dařilo Milanu Pinkrovi, který zatížil konto soupeře 29 body! Holýšov začátek zápasu zaspal. A když už se začal v útoku zvedat, odpověděli domácí třemi trojkami.

Zatímco Domažličanům se dařila střelba ze střední i z větší vzdálenosti, hosté se v první půli střelecky trápili a zaznamenali pouhých 31 bodů. Proto si vzali oddechový čas, po kterém zahájili úspěšnou trojkou. Jiskra se do konce čtvrtiny prosadila jen jednou, kdežto hosté korigovali na poločasových 42:31. Ve druhém poločasu hráči Holýšova zlepšili obranu a zvláště v závěrečné čtvrtině smazali téměř dvacetibodový náskok na přijatelných šest bodů do nedělní odvety.

„V prvním poločasu se nám nedařila střelba, dát 31 bodů to je bída. Domácím to tam padalo ze všech pozic a po zásluze vedli. Ve druhé půli jsme zlepšili obranu a chytli se střelecky. Nakonec jsme prohráli o pouhých šest bodů, což je přijatelné,“ okomentoval porážku v derby nejstarší hráč na hřišti Bohouš Štván z Holýšova, který letos v lednu oslavil dvaapadesáté narozeniny. I přesto tento basketbalový nestor ukázal, že to s míčem na palubovce pořád umí a soupeři nedá nic zadarmo.

Jiskra Domažlice B: Milan Pinkr 29/1, Jakub Tauer 17/3, Tomáš Drozda 11, Michal Huml 9/1, Petr Špaček 8/1, Jan Říha 4, Marek Konicar 3/1, Tomáš Vondrovic 2, Jan Mitáček, Jiří Štangl a Lubomír Šmelko. Trenér: Jiří Štangl.

BK Holýšov: Petr Přikryl 26/2, Ondřej Straka 17/1, Ladislav Čínovec 11, Lukáš Wacker 8, Bohumil Štván 6, Michal Majer 3/1, Martin Zobl, Jaroslav Koc a Milan Honer po 2. Trenér: Bohumil Štván.

BK Holýšov – Domažlice B 51:65 (15:13, 23:33, 35:52)
Oproti sobotnímu duelu postrádali basketbalisté holýšovského Karpemu v nedělní odvetě dva klíčové hráče, a to Petra Přikryla a Lukáše Wackera, kteří v prvním utkání nastříleli dohromady téměř polovinu bodů celého týmu. Domažličtí přijeli naopak kompletní. Úvodní čtvrtina vyzněla pro domácí, kteří se tentokrát vyvarovali chyb. Dlouho se hrálo koš za koš, ale poté se přece jen začala projevovat větší zkušenost hostů. Ti do poločasu získali desetibodový náskok, který ve třetí desetiminutovce po herním propadu Karpemu ještě zvýšili na dvojnásobek a i když se domácím do konce třetí čtvrtiny podařilo výsledek korigovat, zbytek utkání si hráči Jiskry pohlídali.

23.3.2011 VSTUP DO DISKUSE

SERVIS

Gastronomie - Gastronomie Pomocní kuchaři 15 000 Kč

Pomocní kuchaři Pomocný/á kuchař/ka. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Noční provoz, úvazek: . Mzda min. 15000 kč. Volných pracovních míst: 3. Poznámka: Požadavky: zdravotní průkaz, praxe v oboru podmínkou, Zaměstnání na dobu určitou s možností prodloužení., POUZE E-MAILOVÝ KONTAKT!. Pracoviště: Imstavex s.r.o. - pracoviště staňkov, Plzeňská, č.p. 350, 345 61 Staňkov. Informace: Kateřina Kurfiřtová, +420 602 697 505.

Služby - Služby Ostatní pomocní a nekvalifikovaní 12 200 Kč

Pracovníci pro ruční praní a žehlení Dělník/ce do prádelny - mandl. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 12200 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Práce v prádelně, mandl + zástup na výdej a příjem prádla. Mzda dle výkonu. Pracovní doba 6:00 - 14:30, po domluvě lze upravit.. Pracoviště: Pavel mleziva - prádelna, Havlíčkova, č.p. 6, 344 01 Domažlice 1. Informace: Pavel Mleziva, +420 602 173 023.

Gastronomie - Gastronomie Pomocní kuchaři 25 000 Kč

Pomocní kuchaři Pomocný/á kuchař/ka. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Turnusové služby, úvazek: . Mzda min. 25000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Vyučení není podmínkou, praxe vítána, po zaučení samostatná příprava minutkových jídel., Je nutné si předem domluvit schůzku po tel. kontaktu.. Pracoviště: Pavel ševčík - restaurace "pod branou", Břetislavova, č.p. 99, 344 01 Domažlice 1. Informace: Eva Poláková, +420 737 497 035.

Doprava a logistika - Doprava a logistika Řidič nákladního automobilu 45 000 Kč

Řidiči tahačů Řidič nákladního automobilu s přívěsem, tahače. Požadované vzdělání: bez vzdělání. Třísměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 45000 kč, mzda max. 50000 kč. Volných pracovních míst: 3. Poznámka: Pravidelné přepravy do NL Born. Nakl. a vykl. pouze v CZ, v NL přepřahy. Pracovní doba Ne 22:00 - Pá 12:00 nebo Po 06:00 - Pá 22:00. Event. jeden denní odpočinek v týdnu doma.. Pracoviště: Jiří horn - autodoprava, Chrastavická, č.p. 154, 344 01 Domažlice 1. Informace: Jiří Horn, +420 606 269 586.

Na Šnajberském rybníku plave sedm malých labutí.