SKB Strakonice – J. Domažlice 64:60 (17:11, 34:31, 48:33)
Jiskře se nevedlo především po střelecké stránce (35,6% úspěšnost za 2 body, 26,7% za 3 body, TH 61,5%) a o výsledku rozhodla třetí čtvrtina, kdy hosté docílili pouhých dvou bodů! Po nepříliš vydařeném začátku se Jiskra ve 2. čtvrtině začala konsolidovat, dokonce se dostala i na čas do vedení a v půli se odcházelo do šaten se vcelku minimálním mankem tří bodů. Bohužel třetí hrací období znamenalo pro hosty doslova katastrofu, dokázali vsítit jen jediný koš Jiřincem ve 23. minutě, pak ještě nedali dva trestné hody a to bylo ze strany Domažlic vše.

Zmrtvýchvstání přišlo pak ve 4. čtvrtině, kterou Jiskra vyhrála 27:16, bohužel to však stačilo už jen na korekci výsledku. Vyhrocené až nechutné atmosféře v hledišti podlehl i domácí stolek a částečně i rozhodčí, takže ani skvělá taktická hra hostů už kýžené vyrovnání nepřinesla.

V neděli dopoledne pak Jiskra prohrála i v Písku. Více v dnešním tištěném vydání Domažlického deníku! ⋌(tbs)

Body Jiskra: Jan Blacký 16 (4 trojky!), Stegbauer 12, Jiřinec 11, Eisman 9, Froněk 4, Tauer a Vaněk po 3, Bakule 2, Doljak, Baxa. Fauly 24:28, trojky 7:4, TH 29/16 : 26/15