Basketbalisté si upevnili vedení

Karlovy Vary, Most – S obavami se oslabený tým basketbalové Jiskry vydal na první letošní venkovní dvojzápas. Důvod obav byl jasný – oslabení o pět hráčů kádru (Jan Blacký, V. Kozina, Bauer, Vondrovic a Baxa). V Karlových Varech se i přes zmíněný handicap ještě dalo vítězství předpokládat, ale posílený Most vzbuzoval respekt.

4.2.2015

Basketbal - ilustrační foto. Foto: GetPhoto/Pavel Rakušan

O zisku čtyř bodů za dvě vítězství rozhodla kvalitní obrana Jiskry, o čemž svědčí i nezvykle nízký počet obdržených bodů na hřištích soupeřů (59 ve Varech a 67 v Mostě). Trenér Domažlic Karel Štípek naordinoval pokaždé různý styl obrany, zatímco v sobotu ve Varech byla účinná těsná ´osobka´, v neděli v Mostě zase elastická zóna.

Thermia K. Vary – J. Domažlice 56:69 (13:16, 26:32, 42:50)
Odpor posledního celku tabulky zlomil lídr soutěže až na konci 3. čtvrtiny, pak už si Chodové v pohodě dokráčeli pro ´povinnou´ výhru ze hřiště největšího kandidáta na sestup.

Body Jiskra: Lejsek 25 (+16! doskoků), Jiřinec 20, Jiří Blacký 7 (1), Štípek 6 (1), Mat. Císař 5 (1), Eisman 4, O. Kupilík 2, J. Tauer, M. Krůta. Trojky 3:3, fauly 23:19, TH 23/13 : 24/12.

Baník Most – Jiskra Domažlice 67:73 (22:11, 34:26, 51:54)
Domácí bojující o udržení nastoupili v plné sestavě, a dokonce i s novými posilami. Do zápasu vlétli jako uragán a donutili hosty vzít si dva oddechové časy krátce po sobě. Stav 17:4 v 6. minutě byl skutečně hrozivý. Naštěstí pro Chody bylo první hrací období jediným, které prohráli. Klíčovou se ukázala změna v obraně v polovině 2. čtvrtiny, kdy si pak až do konce zápasu domácí nevěděli rady s pohyblivou zónou hostů. Podobně, jako vstoupil do zápasu Most, se to povedlo i Jiskře ve 3. čtvrtině, kterou vyhrála o 11 bodů. Poprvé se dostala do vedení ve 26. minutě a před poslední čtvrtinou už vedla o 3 body. V nástupu do ní hosté získali až šestibodový náskok, domácí se však ještě jednou vzepjali a otočili i s pomocí dvou trojek na 64:62. To však bylo z jejich strany vše a Jiskra zkušeně především jistým proměňováním trestných hodů dovedla zápas k deváté ligové výhře v řadě a celkově jedenácté z posledních dvanácti utkání.

Body Jiskra: Jiřinec 18 (+14 doskoků), Eisman 16 (1), Štípek 14 (2), Lejsek 10, O. Kupilík 7, Jiří Blacký 6, J. Tauer 2, M. Krůta, Mat. Císař. Trojky 9:3 (!), fauly 24:19, TCH 1:1, TH 15/6 : 21/18 (!).

„V obou zápasech jsme postrádali několik hráčů základní rotace. Ve Varech jsme hráli proti poslednímu celku soutěže a úlohu favorita jsme splnili. V Mostě nás čekalo náročné utkání. Domácí bojující o záchranu posílili a nastoupili proti nám v nejsilnější možné sestavě, přesto se nám díky výborné obraně a kolektivnímu výkonu podařilo zvítězit. Jsou to pro nás hodně důležité body," chválil tým trenér Karel Štípek. Potěšující je, že hráči, kteří toho běžně tolik nenahrají, dokázali zastoupit opory. Herní premiéru si ve II. lize úspěšně odbyl mladší dorostenec Matyáš Císař a ani ještě loňský dorostenec Martin Krůta nezklamal.

Čtyřmi body za dvě vítězství si Jiskra upevnila vedení v tabulce a udělala důležitý krok k vytčenému cíli, kterým je postup do play-off. ⋌(tbs, fai)

12. Thermia K. Vary⋌16 2 14 1118:1342 18

Výsledky 15. kolo: K. Vary – Domažlice 56:69 (13:16 26:32 42:50). 16. kolo: Most – Domažlice 67:73 (22:11 34:26 51:54).
Příště So 14.02.: Domažlice – Slaný (18:00). Ne 15.02.: Domažlice – Kladno (11:30).

4.2.2015

Ilustrační foto HC Škoda Plzeň - HC Olomouc.

Facka na Hané. Mora zničila Škodovku pěti góly

Hráči Viktorky porazili v neděli doma 3:0 Zbrojovku Brno.
20

Série pokračuje. Viktoria porazila i Brno

Seniorská akademie přinese přednášky i kurz sebeobrany

Domažlice – Městská policie s Městskou radou seniorů připravují projekt Domažlická senior akademie.

Starostům se nevedlo, vyhrál jen jeden z nich

Plzeňský kraj – Kandidátka STAN na vítězné ANO nestačila ani tam, kde vládnou kandidáti.

Nádrže na domažlickém Cvičáku zachytí vodu v krajině

Domažlice – Nové vodní nádrže vzniknou v lokalitě bývalého vojenského cvičiště v prostoru nad baseballovým hřištěm.

Mladé voliče v rozhodování ovlivnil hlavně internet

Domažlice, Holýšov – Mezi voliči ve volebních místnostech byli i mladí lidé, kteří se stali prvovoliči.