Zítra, v sobotu 28. února od 18:00 hodin, se v Městské sportovní hale představí Sluneta Ústí nad Labem, jež v průběžné tabulce zaostává za vedoucí Jiskrou o jediný bod.

Na podzim oslabení Chodové hodně překvapivě zdolali svého kompletního soupeře na jeho palubovce v Ústí o 17 bodů, a nastartovali tak svou šňůru dosavadních devíti výher v lize. Minulý víkend po výhrách nad Slaným a Kladnem si Jiskra čtyři kola před koncem zajistila účast v play-off. Ústí stejně jako nedělní host z Děčína těží ze spolupráce se svými extraligovými týmy a domažlické basketbalisty nepochybně čeká asi nejtěžší domácí víkend v sezoně.

Domácí budou totiž opět oslabeni, tentokrát o oba bratry Blackých, kteří jsou na zimní dovolené. V neděli 1. března s Děčínem se hraje opět už tradičně od 10:00 hodin. A právě Horejsek Děčín se stal posledním družstvem, které uštědřilo Jiskře v lize porážku. Ale na rozdíl od Ústí pak v dalším průběhu sezony už nepodávalo tak vyrovnané výkony a momentálně okupuje s vyrovnanou bilancí devět výher a devět proher sedmou příčku tabulky. (tbs)