Jiskra Domažlice – BC Slaný 90:64 (21:17, 45:36, 70:48)
Domácí kouč měl k dispozici téměř kompletní kádr, když postrádal pouze zraněného V. Kozinu a Královce. Šanci zahrát si tak dostal opět dorostenec Matyáš Císař.

Po necelých deseti letech se v dresu Slaného vrátila do Domažlic někdejší opora Jiskry Jiří Formánek. „Do Domažlic jsem se moc těšil, jednak na kluky, se kterými se znám z mého působení tady, a pak na úžasnou diváckou atmosféru. A ta byla opět vynikající. Škoda, že nemohl hrát pro nemoc Honza Blacký, se kterým jsem tady hrával. Jsem rád, že se Domažlicím ve II. lize daří a mají tak super fanoušky. Ti dnes byli opět fantastičtí," svěřil se 215 cm vysoký pivot se svými pocity po utkání.

V samotném utkání Jiskra potvrdila roli favorita až ve 2. poločase. Přispěla k tomu šňůra 11 bodů za necelých 50 sekund v závěru 2. čtvrtiny.

Na souboj lídrů soutěže s Formánkem a spol. zavítala do haly po delší době zase velmi slušná divácká návštěva. Hráči se za to odvděčili několika nádhernými útočnými kombinacemi, které zvedaly publikum ze sedaček.

„Jeli jsme do Domažlic překvapit. Bohužel jsme s lídrem vydrželi hrát pouze poločas. O výsledku rozhodla třetí čtvrtina, kterou domácí vysoko vyhráli, získali náskok a ten už nepustili. Gratuluji soupeři k vítězství," řekl po zápasu trenér Slaného Luboš Fric.

Body Jiskra: Lejsek 21, Jiřinec 18, Bauer, Baxa a Tauer po 8, Vondrovic 7 (1), Štípek 6, Kupilík 5 (1), Jiří Blacký 5, Císař a Eisman po 2, M. Krůta. Trojky 2:5, fauly 27:16, TCH 0:2, TH 17/12 : 23/15.

Jiskra Domažlice – BK Kladno 101:56 (26:16, 58:26, 82:44)
Do utkání s dalším středočeským adeptem na sestup nezasáhl Bauer, který si v sobotu proti Slanému poranil kotník.
Hosté z Kladna sice vstřelili úvodní koš, ale pak dominovali Domažličtí. Ti úvodní poločas vyhráli o 32 bodů 58:26 a rozhodli tak o vítězství. Fantastické publikum se pak necelou minutu před koncem zápasu dočkalo vytoužené stovky, když úspěšným střelcem byl T. Vondrovic.

Nejlepší zápas v sezoně odehrál o tomto víkendu kapitán Jiskry Jiří Blacký a vyšší tréninkové úsilí v posledních týdnech dokázal prodat výborným výkonem i Václav Baxa. Jiskra tak zůstala na čele tabulky A skupiny II. ligy a před posledními čtyřmi koly základní části si už zajistila postup do play-off.

Na přelomu února a března odehrají Chodové doma poslední zápasy základní části. V sobotu 28. února od 18:00 hodin dojde k přímému souboji o první místo v tabulce se Slunetou Ústí nad Labem. V listopadu slavila Jiskra na severu Čech nečekaně vysoké vítězství 88:71. To je jistě tou nejlepší pozvánkou pro příznivce domažlického basketbalu přijít povzbudit tým v ještě větším počtu než o uplynulém víkendu.

Body Jiskra: Lejsek 21, Jiřinec 17, Jiří Blacký 15 (1), Vondrovic 14 (2), Tauer 11 (1), Eisman 10 (1), Baxa 8, Štípek 5 (1), Kupilík, Krůta, Císař. Fauly 15:16, trojky 6:6, TH 15/15 (!) : 13/12, TCH 1:0. ⋌(fai, tbs)

12. Thermia K. Vary⋌18 2 16 1231:1512 20

Výsledky 17. kolo: Domažlice – Slaný 90:64 (21:17 45:36 70:48). 18. kolo: Domažlice – Kladno 101:56 (26:16 58:26 82:44).
Příště So 28.02.: Domažlice – Ústí nad Labem (18:00). Ne 01.03.: Domažlice – Děčín (10:00).