A výsledek? Smíšené družstvo kategorie U10, které v Domažlicích funguje jako přípravka pro basketbalové začátečníky, je momentálně nejpočetnější mládežnické družstvo Jiskry! Na trénincích v Městské sportovní hale v Domažlicích a v tělocvičně Msgre B. Staška se třikrát týdně schází pětadvacet kluků a holek z Domažlic a okolí. „Zájem dětí byl dokonce ještě větší, bohužel jsme narazili na problém s dojížděním a chybějícími spoji," lituje Eisman. S výchovou basketbalových nadějí na Domažlicku je teprve na začátku. „Je to běh na dlouhou trať, ale věřím, že výsledky se v budoucnu dostaví. Mým snem je tady vychovat kategorie od U10, 11, 12, 13, 14, 15, aby se měl zdejší juniorský a dospělý basketbal o co opřít. Proto se chci na podzim do škol zase vrátit."

Práce s malými dětmi je náročnější než s těmi staršími. Proto je Eisman rád, že mu výrazným způsobem pomáhají Michal Podestát, učitelka Radka Špalková a rodiče, jako pan Vondraš a další. Kromě práce s míčem a rozvoje pohybových schopností připravují pro deseti a devítileté děti hry a soutěže. Jeden trénink je specializován na mini basketbal. Začínající basketbalisté se také mohou zúčastnit i letního basketbalového tábora a tradičního soustředění.

Smíšený tým Jiskry U10 absolvuje místo pravidelné soutěže turnaje v rámci Plzeňského kraje. V rámci okresu měl vloni velký úspěch turnaj pro první stupně základních škol, který se konal pod hlavičkou České basketbalové federace a Asociace školních sportovních klubů. Ten se bude konat znovu.

Zítra, tj. ve čtvrtek, představíme tým prvoligových dorostenek fotbalové Jiskry Domažlice!

Představte i váš tým!

Pokud máte zájem představit na stránkách Domažlického deníku mládežnický tým ze svého klubu, kontaktujte nás na e-mailu vaclav.tauer@denik.cz. V e-mailu uveďte kontaktní telefon a redaktor s vámi domluví podrobnosti. Rádi bychom představili mládežnické týmy ze všech sportovních odvětví.