Jiskra Domažlice – BK Kladno 96:85 (24:16, 36:38, 62:55)
Ve druhé lize sice Domažličané na Kladně prohráli, ale pohárovou premiéru před svými fanoušky zvládli. Měli výtečný nástup do zápasu, po dvou koších Bauera a trojce Jana Koziny vedli nad nekompletními Středočechy 7:0. A když se trojkovými hody předvedli mladí i zkušení, čili Jan Štípek a Josef Prettl, skončila první čtvrtina slibně 24:16.

Úvodní minuty druhé čtvrtiny už nabídly vyrovnanější partii. Hosté zpřesnili střelbu a po čtyřech minutách bylo vyrovnáno 28:28. V závěru se hráči obou týmů činili, vedení se přelévalo ze strany na stranu. O tom, že poločas skončil výhrou Kladna 38:36 se rozhodlo v posledních vteřinách.
Ve třetí desetiminutovce si hosté vypracovali menší náskok, jenže Bauer rozdíl snížil a Baxa vzápětí srovnal na 40:40. Vedení na stranu Jiskry pak strhl Jan Kozina a hosté museli ´rozjíždějící se vlak´ brzdit oddychovým časem. To jim vyšlo, skóre po krátké pauze otočili, navíc domácí přišli po tvrdém souboji o Bauera. Jak moc bolí rozseklý ret, národ ví od Jaromíra Jágra, jehož „Ty vole, to byla bolest. Že já tam lez!" už zlidovělo. Možná i proto nejlepší střelec Domažlic před sešitím sponkami zaživa na lavičce upřednostil lékařské ošetření a do zápasu už nezasáhl. Zodpovědnost ale na sebe vzal Václav Kozina, který další trojkou strhl vedení opět na stranu Jiskry. Domácím se poté podařilo odskočit a o tom, že po třech čtvrtinách na ukazateli svítilo skóre 62:55, rozhodl mladičký Štípek, který s útokem zkušeně počkal do posledních vteřin a Vaněk zavěsil za zvuku klaksonu.

V závěrečné části utkání se domácím podařilo nasadit k trháku, soupeři odskočili a tři minuty před koncem vedli 85:71. Vedení si pak zkušeně pohlídali i díky Prettlovi, který svou postavou kraloval nejen pod košem Kladna, ale občas se o něj jako o stožár rozbil útok Kladeňáků pod jeho vlastním ´zařízením´.

Řekli po utkání:

Trenér Jiskry Karel Štípek: „Soupeři chyběl především Duka, ten nás v ligovém utkání hodně zlobil a udělal jim dvacet bodů. Ale ani my jsme nebyli kompletní, navíc jsme v průběhu zápasu přišli o Pavla Bauera. Dbali jsme na rotaci hráčů, zápas jsme měli prakticky po celou dobu pod kontrolou, pouze když nehrála kompletní první pětka, soupeř vyrovnal. Výborně dnes zahráli Josef Prettl a Václav Kozina. Dalším naším soupeřem v poháru bude pražská Sparta. Co se týče ligové soutěže, bude to těžší, soupeři jsou kvalitní. Už za nás nehraje Vašek Hrubý, toho by měl nahradil Jirka Tauer, Martina Hrubého snad nahradí mladí. Jeho trojky nám budou chybět, ale dnes jsme jich dali sedm, to je slušné."

Asistent trenéra BK Kladno Stanislav Valdman: „Přijeli jsme bez několika klíčových hráčů, doma jsme silnější. Přesto se hrálo v tempu. Domácí nás kupodivu nechávali hrát, platila na ně ukázněná hra bez nadbytečných individuálních akcí, zakončená improvizací. Zápas rozhodla obrana."

Opora BK Kladno Petr Gajdoš: „Jsme tu jen čtyři z A – týmu, ostatním se ve středu večer do Domažlic nechtělo. Chyběli mimo jiné Duras, Calta a hlavně Duka, takže nás doplnili dorostenci a hráči béčka. Je to trochu i o prioritě, pro nás je hlavní být mezi nejlepšími v soutěži. Přesto to od nás bylo jedno z nejlepších představení, tolik bodů obvykle neděláme. Ale na druhou stranu jsme jich taky hodně dostali, nešlo nám to v obraně. Domácí měli v týmu šikovné mladíky, bylo těžké je bránit."

Body Jiskry: V. Kozina 17, Štípek 16, Prettl 16, Jiří Blacký 15, J. Kozina 8, Vaněk 6, Bauer 6, Jiřinec 6, Papež 2, Jan Blacký 2, Baxa 2, Hendrich.