Jde o projekt, který by měl touto atraktivní formou více přivést basketbal do škol, popularizovat tento sport a přilákat do hal a tělocvičen další talenty hry s oranžovým míčem. Ve čtvrtek 5. 10. 2017 proběhl draft v Praze v hale na Královce slavnostní losování týmů za účasti patrona této soutěže, českého reprezentanta a dlouholetého hráče NBA Jiřího Welsche a zástupce domažlické ZŠ Komenského 17 si vylosoval atraktivní dres San Antonio Spurs.

Do letošního ročníku se přihlásilo 72 škol a z kvalifikací postoupilo do hlavní ligy 30 nejlepších družstev a byly rozděleny na Východní a Západní konferenci. Naše Západní konference má tři divize a San Antonio (ZŠ Komenského 17) hraje v Divizi C pro Jihozápadní Čechy. První turnaj mají domažličtí mladíci již za sebou a 18. října si ve Strakonicích vedli skvěle – vyhráli jak s obhájcem titulu z loňského roku Memphis Grizzlies (Písek) 58:24, tak s New Orleans Pelicans (ZŠ Holýšov) 32:20.

Druhý turnaj této divize bude pořádat v Městské sportovní hale ve Fügnerově ul. BK Jiskra Domažlice ve středu 1. listipadu a v šesti utkáních od 8:30 do 14:30 se střetne celkem pět celků této divize. Pro Domažlice je to prestižní záležitost, snad si proto do sportovní haly najdou cestu nejen spolužáci z domažlických základních škol, ale i další příznivci basketbalu. (tbs)