Skóre zápasu k radosti domácích fanoušků otevřel Erik Eisman, ale favorizovaní hosté výsledek vzápětí otočili, po chybě domácích v rozehře získali mírný náskok a ten si udržovali po celou první čtvrtinu. Dvě minuty před první sirénou se Jiskra po pěkné akci Koziny zakončené Zemanovou smečí sice přiblížila soupeři na tři body, ale Klouda trojkou odmítl drama – 16:22.

V úvodu druhé čtvrtiny domácí předvedli několik dobrých obranných zákroků a díky bodům Matyáše Císaře se soupeři znovu přiblížili na tři body, jenže v závěru zaúřadovali litoměřičtí ostřelovači Karlovský s Žampachem, kteří jako první hráči Slavoje dosáhli dvouciferné bodové hodnoty. Díky nim soupeř navýšil náskok na 29:43.

Ve třetí čtvrtině sice pod domažlickým košem několikrát parádními obrannými zákroky zaúřadovala posila Jiskry Lukáš Batysta, přesto prvoligista po polovině vedl o 17 bodů a do závěrečné části duelu se šlo i díky úspěšnému trojkovému pokusu hostujícího Zbroje za stavu 44:60!

Závěrečné dějství proto mělo být snadnou záležitostí favorita, jenže soupeřem hozenou rukavici hned v úvodu zdvihl Matyáš Císař a odpověděl trojkou. Když jej pak důležitými koši následovali Štípek a Kozina, Chodové ožili a v polovině čtvrtiny se soupeři přiblížili na pouhých pět bodů. Trenér Litoměřic Tomáš Eisner, jehož Domažličané znají ze soubojů s Teplicemi ve II. lize, za které kdysi hrával, na to zareagoval návratem elitního ´komanda´ na palubovku, a to přesnou střelbou znovu zvýšilo náskok hostů na 58:68. Domácí navíc v závěru vyrobili několik chyb, a zkušený soupeř je nemilosrdně trestal.

Konečný výsledek 60:79 asi neodpovídá průběhu celého zápasu, ale Litoměřice vyhrály zaslouženě. V dalším kole poháru se utkají s Ústím. Jiskra se už zase soustředí na ligovou soutěž, kdy o víkendu zajíždí obhajovat neporazitelnost a post lídra tabulky do Kladna a na Žižkov. (tau, tbs)

Jiskra Domažlice A - Slavoj BK Litoměřice A 60:79 (16:22, 29:43, 44:60)

Rozhodčí: Salvetr Rudolf, Smetana Jiří. Diváci: 70.

Jiskra Domažlice A: Jan Zeman 9, Matyáš Císař (1), Jan Štípek 8, Václav Kozina 7 (1), Pavel Bauer 7, Michal Rolínek 6, Erik Eisman 6, Lukáš Batysta 3 (1), Jakub Jiřinec 3, Jiří Blacký 2. Trenér: Karel Štípek, as. Tomáš Budka st.

Slavoj BK Litoměřice A: Adam Žampach 16, Jan Karlovský 13, Marek Slunéčko 13, Jan Dvořáček 12, Martin Klouda 8, Martin Bambas 7. Trenér: Tomáš Eisner, as. Alexandr Novák.