Domažlice – Beroun 88:39 (25:5, 49:14, 70:28)
První zápas v nové sezoně poznamenala nízká návštěvnost, krásné babí léto basketbalu nepřálo.
Soupeřem Chodů byl BK Beroun. Středočeši výrazně omladili kádr, což se jednoznačně projevilo na jejich souhře. Od začátku na hřišti existoval jen jeden tým, a to domácí Jiskra. O osudu utkání bylo rozhodnuto vlastně už po pár minutách hry (22:3 po 8 minutách). Pětatřicetibodový rozdíl ve skóre v poločase se v této soutěži také často nevidí. Konečný výsledek 88:39 v Domažlicích ve II. lize už dlouho nepamatují.

Domácí trenéři na hře svých svěřenců kvitovali kolektivní pojetí, rozložení zátěže i bodů na všechny členy týmu i soustředění všech po celých čtyřicet minut zápasu.

Body Jiskra: Eisman 14(1), Kozina 12(3), Batysta 12(2), Jiří Blacký 12, Rolínek 12, J. Tauer a Bauer po 6, Mat. Císař 5(1), Jan Blacký a Baxa po 4, Jan Štípek 2, Jiřinec. Trojky: 7:4, fauly: 17:19, TH: 17/11 : 14/4.

Domažlice – Rokycany 70:57 (13:15, 35:22, 52:35)
K očekávanému duelu dvou favoritů druholigové skupiny A nastoupily oba celky významně oslabené. Domácím chyběli kapitán Jan Blacký, Pavel Bauer i Jakub Jiřinec, který si hned v úvodu sobotního zápasu s Berounem poranil kotník. Naproti tomu do utkání naskočil Jan Zeman, který byl velkým přínosem pro tým. Rokycanům významně scházeli dirigent Jakub Velenský a Zd. Pechman, který s malíčkem v sádře tým koučoval.

Rokycany od začátku táhli především rychlík Patrik Bortel s J. Mandíkem, kteří zaměstnávali domácí obranu rychlostí i přesností střelby. Chodové spoléhali hlavně na hru pod košem, kde byl bodově úspěšný Rolínek a v kombinaci výborný Jiří Blacký. Převaha Jiskry se naplno projevila ve druhé čtvrtině, kdy se hra s příchodem Zemana velmi zrychlila a padlo několik košů z rychlých protiútoků. V této části hry (22:7) se o vítězi zápasu rozhodlo. Ve třetí čtvrtině domácí ještě svůj náskok mírně navýšili, aby pak v poslední části bohužel vinou nižšího nasazení slibný náskok 22 bodů ztenčili na konečných 70:57.

Zda to Jiskru bude mrzet, se uvidí až po posledním kole základní části. Mnozí si jistě pamatují na minulý ročník, kdy pouhý jeden koš ve skóre ze vzájemných zápasů rozhodl o postupu Rokycan do play-off II. ligy. Z individuálních výkonů stojí za zmínku celkových 28 doskoků Michala Rolínka za víkend. Velmi obětavý a kvalitní výkon předvedl i Jiří Blacký a překvapil i Václav Baxa (11 bodů a 18 doskoků ve dvou zápasech).

„Beroun dorazil s omlazeným kádrem, Rokycany bez opor Velenského, Froňka a Pechmana, takže nás ani jeden ze soupeřů neprověřil naplno. Jak na tom skutečně jsme, se ukáže příští týden, kdy přijede silný Benešov. Obě utkání rozhodla naše kvalitnější a agresivnější obrana, k vítězství jsme pokaždé vykročili už v první polovině utkání," zhodnotil výkon svých svěřenců trenér Karel Štípek.

Body Jiskra: Rolínek 15, Zeman 14, Jiří Blacký 9, Mat. Císař 8(1), Eisman 7(1), Baxa 7, Jan Štípek 4, J. Tauer a Kozina po 3, Batysta. Trojky: 2:4, fauly: 17:24, TCH: 0:1, TH: 30/18 : 12/5. (tbs, tau)

12. BK Beroun ⋌ 2 0 2 82:158 2

Příště So 15.10.: Domažlice – Benešov (18:00). Ne 16.10.: Domažlice – Kbely (10:00).