Většina hráčů současného kádru a týmu ještě nebyla na světě, když se p. Čapek aktivně zapojil do basketbalového života v Jiskře Domažlice v 80. letech minulého století, kdy začal od minižáků r. 1975, toto družstvo dovedl pak v kategorii st. žáků až na finálový turnaj Mistrovství republiky do Ostravy (4. místo).

Poté převzal s Pavlem Pivoňkou dorostence (Prettl, Císař, Pivoňka, Říha, Chromý atd.). Jejich největším úspěchem bylo 6. místo na Mistrovství ČR ml. dorostu na počátku 90. let v Pardubicích a další finálová účast na MČR st. dorostu ve Strakonicích (Kopic, Říha, T. Jung, Chmelík, J. Blacký).

Po malé pauze se pak opět zapojil do trenérské činnosti na přelomu tisíciletí, aktivně trénoval mládež ještě v r. 2014. V posledních létech pak zastával velmi důležitou pozici ve výboru oddílu a posléze samostatného klubu Basketbal Jiskra Domažlice, působil jako organizační pracovník pro krajské soutěže. Bez něho by se nedala dohromady žádná termínová listina klubu, perfektní byly a jsou jeho legislativní znalosti řádů České basketbalové federace.

Přejeme Pepíkovi klidný funkcionářský důchod a věříme v jeho co nejčastější návštěvy v hale na basketbalu při trénincích i zápasech!
Pepíku, díky za všechno! Tomáš Budka, předseda Basketbal Jiskra Domažlice z.s.