Jaká byla a je příprava pro nadcházející sezonu?
„Přípravu jsme zahájili poslední týden v srpnu. Někteří hráči však na sobě během prázdnin pracovali individuálně. Během sezony budeme mít opět problémy s docházkou na tréninky v týdnu, protože šedesát procent hráčů studuje vysoké školy."

Obměnili jste hodně kádr nebo ne?
„Hostování v našem družstvu ukončili Stegbauer, Froněk, Doljak a Jan Kozina. Naopak do se vrací z Plzně Pavel Bauer, k basketbalu se vrátil Ondřej Kupilík. Na hostování z Klatov pak přišli Luňák s Křiváčkem."

Pět let za sebou jste hráli vždy play-off. Počítám, že cíl bude letos minimálně stejný.
„Cíle by měly být vždy ty nejvyšší. Vstupovat do soutěže s tím, že se chci udržet, je špatné. Chceme druhou ligu vyhrát."

Na co budou domažličtí basketbalisté sázet?
„Bude potřeba skloubit zkušenost hráčů s mladou dravostí. Opět budeme sázet na agresivní obranu a rychlý protiútok."

Kdo bude vašimi největšími soupeři v soutěži?
„ Mezi špičku budou určitě patřit družstva Písku, Rokycan, Karlových Varů, Litoměřic a Ústí nad Labem. V každém týmu jsou individuality, které hrály nebo hrají nejvyšší naší basketbalovou soutěž, a na které budou trenéři spoléhat. V Rokycanech bude hrát Honomichl, v Ústí Vorlíček, Bejček, v Litoměřicích se budou opírat o Šotnara, Vakrčku, Grunta či Filipa Němce. V Písku sází na výkony Říhy, Čecha, Varteckého či Šlechty. Soutěž bude velmi vyrovnaná."

Vaším šestým hráčem jsou doma vždy vaši fanoušci. Máte pro opět připravené nějaké soutěže?
„Každý rok se snažíme do domažlické sportovní haly přilákat co nejvíce diváků a velmi si važíme jejich obrovské podpory a atmosféry, kterou při našich domácích zápasech vytvoří. Za to jim moc děkujeme. Pokud bychom hráli atraktivní basketbal, nemusíme připravovat soutěže, a diváci si najdou cestu na basketbal sami. Raději ale máme ceny pro divácké soutěže připraveny." (smích)

Sezonu jste zahráli pohárovou výhrou doma nad Mostem. Kdy vás diváci opět spatří na domažlické palubovce?
„V sobotu 25. října od 18:00 hodin se doma utkáme s Mostem, v neděli 26. října hostíme ve sportovní hale od 10:00 hodin varskou Thermii. V neděli 2. listopadu od 16:30 hodin přivítáme v rámci 2. kola Českého poháru Lokomotivu Plzeň. Všichni příznivci basketbalu jsou srdečně zváni."⋌(fai)