Neúspěchy v úvodních kolech na Žižkově (96:76) a v Litoměřicích (84:70) vystavily Chody pod tlak potřeby bodovat před domácím publikem a získat klid do dalších bojů. „Během tréninků se solidně pracovalo, kádr se konsolidoval, takže je předpoklad, že družstvo se bude prezentovat lepšími výkony," přibližuje manažer týmu Tomáš Budka.

Hlavní posilou je uzdravený Pavel Bauer, který si zahraje v dresu Jiskry první soutěžní zápas po rok a půl dlouhé odmlce způsobené hostováním v prvoligové Plzni. Je předpoklad, že do utkání zasáhne i posila z Plzně Jaroslav Lejsek a snad i kvalitní rozehrávač z Klatov Šimon Luňák. Oba však s týmem absolvovali jen pár tréninků, takže až v zápasech se ukáže, jak se vyrovnají s nesehraností se spoluhráči. Citelným oslabením bude neúčast nemocného trenéra Karla Štípka, jemuž přeje celý tým brzké uzdravení a návrat na palubovku!

Sobotní soupeř Baník Most má mladé družstvo, které 26. září podlehlo v Domažlicích v 1. kole Českého poháru 70:62, bude však opět pro Jiskru těžkým soupeřem. Nedělní soupeř Thermia Karlovy Vary je tradičním rivalem, s nímž má Jiskra dlouhodobě kladnou bilanci. Vstup do soutěže se Varům v domácím prostředí povedl, když vcelku bez problémů porazily středočeské soupeře ze Slaného a Kladna. Nedělní zápas od 10.00 hodin se dá očekávat ještě těžším než sobotní duel s Mostem od 18:00.

Příznivci domažlického basketbalu jsou s předstihem zváni do sportovní haly i v neděli 2. listopadu, kdy Jiskra ve 2. kole poháru vyzve prvoligovou Lokomotivu Plzeň. ⋌(tbs)