J. Domažlice – Sršni Písek 67:62 (15:18, 32:30, 51:49)
Po loňské sérii čtyř zápasů na palubovkách soupeřů byl letos los k Jiskře milosrdnější. A tým přivítal na úvod soutěže na domácí palubovce sveřepé jihočeské rivaly. Písek se představil v Domažlicích v plné sestavě 12 hráčů, avšak bez hlavního kouče Matějky. Tým tak vedl Jan Čech, letošní posila Sršňů, v minulých sezonách hrající i Mattoni NBL v Jindřichově Hradci. A nakonec se ukázalo, že Čech na hřišti chyběl. Písek sice dobře začal, až do 17. minuty se držel v těsném vedení, ale Jiskře se podařilo ještě před hlavní přestávkou otočit skóre a vedení až do konce zápasu už nepustila. Byl to však boj o každou píď palubovky, soupeři si nedali nic zadarmo. Ve výborném světle se představil v dresu Jiskry host z Nymburka Lukáš Stegbauer, se 14 vstřelenými body a validitou +22 asi nejlepší hráč zápasu. Pozadu ale nezůstali ani Jan a Jiří Blackých, hru dobře řídil i Jan Kozina. Výhodou bylo i to, že trenér Štípek měl k dispozici plnou sestavu, velmi užitečný hlavně v obraně byl plzeňský host Michael Froněk.
Body Jiskra: Stegbauer 14 (2), Jiří Blacký 13 (1), Jan Kozina 11, Froněk 10, Jan Blacký 9 (1), Jan Štípek 4, Jiřinec 2, Eisman 2, Vaněk 2, Tauer, Hendrich, Bakule.
Trojky 4:5, Fauly 25:27, TH 20/15:13/11.

J. Domažlice – SKB Strakonice 60:54 (13:14, 36:36, 49:49)
I v neděli se hrál nesmírně vyrovnaný duel. Basketbalově kvalitou o něco zaostal za sobotou, nicméně nervozitou ji předčil. Strakonice, které o den dříve zvítězily ve Varech, hrají tradičně často až za hranicí fair – play a bohužel chybující rozhodčí k uklidnění situace moc nepřispěli.
Ani tentokrát moc domácím nevyšla první polovina zápasu, v 18. minutě byli v největším manku v zápase, minus 7 bodů. V tu chvíli vzal osud zápasu do svých rukou Lukáš Stegbauer a dvěma trojkami a jednou střelou okolo „šestky" zařídil vyrovnání. Po následných proměněných dvou trestných hodech Strakonic se husarský kousek zas povedl Tauerovi, který ve vymezeném území Strakonic obral jednoho z jeho hráčů o míč a s klaksonem šťastně trefil čistý koš! Ve 3. čtvrtině se žádný ze soupeřů nevzdálil svému protivníkovi na víc než tři body a tak se šlo do poslední části hry opět s vyrovnaným skóre. V té vsadili trenéři na dosud dost nevýrazného a snad až moc motivovaného Eismana a ten spolu s Jiřím Blackým získal pro Jiskru rozhodující sedmibodový náskok. V závěru tak už jen korigoval šťastnou trojkou nejlepší hráč hostí Diviš.
Body Jiskra: Jiří Blacký 12, Jan Blacký 10 (1), Bakule 9, Eisman 8, Stegbauer 8 (2), Jan Kozina 5 (1), Tauer 4, Doljak a Jiřinec po 2, Jan Štípek, Vaněk, Hendrich. Trojky 4:6, fauly 25:19, TH 9/6 : 21/12.

Ohlasy hráčů a trenérů:

Trenér Karel Štípek, Jiskra Domažlice: „O víkendu nás hned v prvním mistrovském dvojzápasu čekali těžcí soupeři v podobě jihočeských týmů z Písku a Strakonic. Obě utkání se nám povedlo vyhrát a získali jsme čtyři důležité body. Druhá basketbalová liga je v posledních letech velmi vyrovnaná soutěž, proto je důležité doma vyhrávat. Pod košem máme pět dorostenců, kteří nabírají zkušenosti, za což jsem velmi rád. V obou duelech podal výborný výkon Jiří Blacký, ale i ostatní hráči dobře zahráli."

Trenér Jan Čech, Sršni Sokol Písek: „Sehráli jsme s domácími vyrovnané utkání, bohužel jsme ho vinou střeleckého výpadku v závěrečné čtvrtině prohráli. Neproměnili jsme několik šancí, naopak Domažlice skórovaly a získaly náskok, který udržely."
Trenér Milan Janda, SKB Strakonice: „Zápas jsme si prohráli sami. Naše střelecká produktivita byla slabá. Za poslední léta jsme měli v Domažlicích nejblíže k vítězství, ale bohužel."

Hráč Lukáš Stegbauer, posila Jiskry z Nymburka: „Jsem rád, že mohu hrát v Domažlicích. Je zde skvělá parta. Povedlo se nám dvakrát vyhrát, což je super. Hostuju zde s Honzou Kozinou, odchovancem domažlického basketbalu. Je to skvělý parťák. Proti Písku se mi dařilo střelecky, se Strakonicemi to byl těžký zápas, protože soupeř hrál silový basketbal, chodil hodně do těla."

Hráč Václav Kozina, Jiskra Domažlice: „Bohužel jsem se zranil při pohárovém utkání v K. Varech, a tak jsem přišel kluky povzbudit alespoň na lavičku. Oba zápasy byly hodně náročné, ale kluci to zvládli, oba po bojovném výkonu vyhráli." ⋌(fai)