Rokycany – Domažlice 98:77 (24:19, 56:41, 81:56)
Domácí nastoupili k utkání v kompletní sestavě, tedy i s ´pendly´ z prvoligového Vyšehradu a bývalými hráče Plzně (Mattoni NBL). Na druhé straně i domažličtí basketbalisté byli v plné síle a v jejich sestavě tak nechyběli Václav a Martin Hrubí.

Po první vyrovnané čtvrtině hráči Rokycan získali do poločasu patnáctibodové vedení, které ještě ve třetí minutovce navýšili na rozdíl 25 bodů. V závěrečné čtvrtině si pak náskok pohlídali.

„Bohužel naším problémem byla obrana. Hráči Rokycan měli dost prostoru ke střelbě a doslova proměňovali vše. Navíc jsme dostali dvě nebo tři zbytečné technické chyby, což nám také nepomohlo. Tu první dostal Martin Hrubý za stavu 11:9 či 12:11 pro nás za gesta vůči rozhodčím. Bylo to unáhlené a zbytečné. To nám určitě nepomohlo, ale jak již jsem řekl, nedařila se nám především obranná část. Nakonec jsme dostali v utkání 98 bodů, což je dost. Navíc domácím, kteří byli téměř kompletní, se dařilo střelecky. V Rokycanech jsme nevyhráli už tři roky a nepovedlo se nám to ani teď,“ hledal příčiny porážky jedna z opor a tahounů týmu Pavel Bauer a dodal: „Věřím, že doma porážku Rokycanům vrátíme a o postup do dalších bojů play-off se ještě ´popereme´.“

„Zasloužená výhra domácích. Oba týmy nastoupily v kompletní sestavě. Rokycany sice vyhrály úvodní zápas, ale my ´neskládáme zbraně´. V odvetném utkání doma sice nebudeme kompletní, budou chybět Martin a Václav Hrubí, ale věřím, že tým se semkne a vynutí si třetí rozhodující zápas,“ doufá v prodloužení série a i postup trenér domažlických basketbalistů Karel Štípek. ⋌(fai)

Domažlice: Pavel Bauer 30 (1), Martin Hrubý 14, Jakub Jiřinec 11, Václav Hrubý 9 (1), Michal Vaněk 6 (1), Josef Hrubý 3, Jan Blacký 2, Václav Kozina a Josef Prettl po 1, Jiří Blacký, Pavel Hendrich a Jakub Tauer. Trenér: Karel Štípek, asistent: Tomáš Budka st. Trojky 3:3, fauly 23:29, TH 31/20 : 23:16.