Schylovalo se k velké bitvě. Až pátý finálový duel play – off II. ligy mezi basketbalisty Jiskry a Podolí Brno měl rozhodnout o tom, kdo získá právo postupu do I. ligy. Jenže basketbalisté Domažlic do Brna vůbec neodcestovali. Prohráli tak zápas kontumačně 0:20 a celou finálovou sérii hranou na tři vítězné zápasy 2:3.

Přitom vrchol sezony měla Jiskra rozehraný skvěle. Na úvod finále dokázala v Brně urvat jednu výhru, a když se v odvetě doma ujala vedení 2:1 na zápasy, těšili se fanoušci druhý den na společnu oslavu prvenství ve II. lize. To se však nestalo. „Bohužel jsme nedokázali využít mečbolu a výborného domácího prostředí k rozhodující třetí výhře," vrací se trenér Jiskry Karel Štípek k utkání prohranému kvůli předzápasové nedisciplinovanosti pár jedinců.

Za stavu 2:2 na zápasy měla Jiskra v sobotu 12. května odcestovat k rozhodujícímu zápasu do Brna. Jenže v ten samý den hráli o senzační úspěch v play – off Ligy U19 domažličtí mladíci a v Klatovech se za účasti Domažlic konalo mistrovství repuliky veteránů. Úvahy o využití vrtulníku k přepravě části týmu zhatila nepříznivá předpověď počasí. „Ještě ve čtvrtek jsme měli připravenou sestavu deseti jedenácti hráčů, kteří se měli pokusit uspět na palubovce soupeře. Během pátečního dopoledne však začaly chodit na mobil omluvenky. S druhým trenérem a s vedením oddílu jsme se proto rozhodli zápas zkontumovat, protože jsme nakonec měli k dispozici jen šest hráčů," prozrazuje důvod odřeknutí zápasu kouč a pokračuje: „Chápu, že pro naše fanoušky je to určitým způsobem zklamání, ale všichni věděli, že postoupit do vyšší soutěže nehodláme. S věkovým průměrem mužstva, který v současnosti máme, bychom nebyli schopni konkurovat kvalitním družstvům v první lize. První liga se navíc hraje každý týden. Pokud bychom chtěli ve vyšší soutěži obstát se vztyčenou hlavou tak, aby nás hra bavila, bylo by třeba nakoupit cizí hráče. Chce však tohle domažlický basketbal? Myslíme si, že diváci raději uvidí běhat po palubovce naše domažlické odchovance."

Avšak ani v případě vítězného Podolí není podle některých zpráv jisté, že právo postupu využije. Movitých zájemců o obsazení jednoho ze tří postupových míst je prý víc, v případě Brna se spekuluje o zájmu Prostějova.

„Chtěl bych poděkovat za všechny hráče a funkcionáře divákům, kteří si našli cestu během sezony do sportovní haly a povzbuzovali nás. Věříme, že situaci, která vznikla, pochopí a neodsoudí domažlický basketbal. Jsou nejlepším publikem v republice na této úrovni. Děkujeme a v září u basketbalové hymny Jiskry na slyšenou," říká na adresu fanoušků Karel Štípek, podle kterého si poděkování zaslouží i manželky, přítelkyně a děti, protože košíková je okrádá o čas, který s nimi mohou hráči strávit.⋌(fai, tau)