Pouze se sedmi hráči odcestovali basketbalisté domažlické Jiskry o víkendu na sever Čech, kde absolvovali na palubovkách Teplic a Litoměřic předposlední dvojzápas základní části II. ligy mužů. V oslabené sestavě oběma soupeřům srdnatě vzdorovali, ale nakonec jim vždy v samotném závěru zápasů podlehli.

Trenér domažlických basketbalistů Karel Štípek nemohl počítat s vysokými podkošovými hráči Janem a Jiřím Blackým ani s Václavem Baxou, dále chyběli Jan Kozina, Michal Vaněk a zranění Froněk a Bakule. Na sever tak odjela Jiskra pouze se sedmi lidmi, příležitost dostali dorostenci Václav Královec s Martinem Krůtou.

BK Teplice – Jiskra Domažlice 73:64 (18:12, 38:31, 50:49)
Chodové mají s Teplicemi dlouhodobě nepříznivou bilanci, naposledy je porazili před dvěma lety (4. 3. 2012). Následujících pět střetnutí prohráli.

Prohrávali i v šestém vzájemném duelu, o poločasu o sedm bodů. Ve třetí desetiminutovce však stáhli náskok Teplic na jediný bod. V závěrečné čtvrtině Domažličtí dokonce sahali po vítězství, když se ujali vedení 54:50, ale pak začal úřadovat místní rozhodčí Anton z Lovosic, který překvapení nepřipustil. A navrch přidal dvě technické chyby trenéru Štípkovi. Hosté v posledních dvou minutách zápasu doplatili na úzký kádr a nakonec prohráli.

Body Jiskra: Eisman 24 (1), Jiřinec 18, Tauer 8 (2), Doljak, Štípek a Královec po 4, Krůta 2.
Trojky: 7:3, TH 27/22 : 26/11, fauly 21:19.

BK Litoměřice B – J. Domažlice 59:58 (8:17, 25:29, 38:44)
I v tomto utkání byli Chodové blízko vítězství. Domácí byli napřed ve skóre pouze na začátku a bohužel i na konci zápasu. Vítězství na svoji stranu rezerva Slavoje strhla 2,9 vteřiny před koncem trojkou ze sedmi a půl metru. Hosté však Litoměřicím výhru doslova darovali netaktickým výkonem především v poslední čtvrtině zápasu.

Body Jiskra: Eisman 17 (3), Jiřinec 16, Štípek 14 (1), Tauer 8, Doljak 2, Krůta 1, Královec.
Trojky: 9:4, TH 10/4 : 16/8, fauly 22 : 18.

Basketbalisté Domažlic po porážkách přišli o první příčku v tabulce, na kterou se dostal Písek. „V obou zápasech jsme byli blízko vítězství, bohužel nám ani v jednom případě nevyšly závěry. I přes dvě porážky jsme se udrželi v elitní čtyřce soutěže a před posledním dvojzápasem na palubovce Košířů a Kladna je jen otázkou, na jakého soupeře v play-off narazíme. Buď se znovu utkáme s Teplicemi, nebo budeme hrát s Pískem. Radši bychom se utkali s Pískem, za kterým není tak náročné cestování jako do Teplic," prozradil domažlický trenér Karel Štípek.⋌⋌(fai)

12. BK Klatovy ⋌20 3 17 1093:1488 21

Příště So 22.03: Basket Košíře – Jiskra Domažlice (17:00). Ne 23.03.: BK Kladno – Jiskra Domažlice (?).

Play-out 2014
I. kolo: So 15.03.⋌ Domažlice – Klatovy (18.00)
II. kolo Ne 16.03.⋌ Klatovy – Domažlice (11.00)
III. kolo So 29.03. ⋌Žižkov – Domažlice (17.00)
IV. kolo Ne 30.03. ⋌Kladno – Domažlice (?)
V. kolo So 12.04.: ⋌Domažlice – Kladno (?)
VI. kolo Ne 13.04.: ⋌Domažlice – Žižkov (?)

11. Baník Stříbro ⋌14 1 13 552:1392 15

Výsledky: BaK Plzeň – Holýšov 55:83 (14:26, 26:49, 41:67), Rokycany B – Jiskra B 80:85 (20:23, 40:37, 54:53), Rokycany B – Holýšov 78:68 (16:20, 23:12, 21:15, 18:21), BaK Plzeň – Jiskra B 44:78 (9:14, 23:37, 29:58).

Příště So 15.03.: Domažlice B – Stříbro (20.00). Ne 16.03.: Holýšov – Stříbro (10:00). So 29.03.: Přeštice – Holýšov (?), Klatovy B – Domažlice B (?). Ne 30.03.: Klatovy B – Holýšov (?), Přeštice – Domažlice B (?).