Chodové si však ´jízdenku do Havířova předplatili´ sami, když prohráli poslední dva zápasy sezony ve Strakonicích a v Písku. Nejenže tím přišli o titul vítěze základní části II. ligy, ale zároveň musí do play-off ze druhého místa. Přitom stačilo jednou vyhrát, stali by se mistry, play-off by hráli s Benešovem a navíc by začínali na domácí palubovce. Tudíž by i v případě třetího rozhodujícího zápasu měli výhodu domácí prostředí.

Takto se Chodové vydají na více než pět set kilometrů dlouhou cestu na půdu vítěze C skupiny II. ligy Start Havířov. Soupeř disponuje vysokými hráči, dva z nich jsou i v kádru Ostravy a Opavy v Kooperativa NBL. Chodové odjíždějí až na Jiřího Blackého a Václava Baxu v kompletním složení a plni odhodlání se porvat o výhru už v prvním zápasu série hrané na dvě vítězná utkání, jejíž vítěz postoupí do baráže o I. ligu.

Odveta se hraje v Domažlicích v sobotu 18. dubna od 18:00 hodin v Městské sportovní hale v Domažlicích. O tom, že to myslí Jiskra s plány na postup zcela vážně, svědčí i to, že do Havířova cestuje už den předem, aby měli hráči optimální odpočinek před důležitým zápasem. ⋌(tbs)