„Honza je v širším kádru české reprezentace sedmnáctiletých. Už v úterý měl absolvovat první trénink na soustředění české reprezentace, kde bude usilovat o účast v základním týmu pro nadcházející mistrovství světa. Věřím, že se Honza se svou momentální formou, i když byl nedávno zraněn, o tuto velkou šanci popere a nakonec dres se lvíčkem oblékne," věří svému svěřenci trenér Václav Forst.

Jan Kozina začal po zranění ve třetím finálovém utkání Jiskry s Novým Jičínem na začátku května trénovat minulou středu a už o víkendu se podílel na vítězství hráčů v Plzně U19 v Novém Jičíně: „Jsem až překvapen, jak rychle jsem se uzdravil. V Novém Jičině jsme vedli po prvním poločasu o pět bodů. O našem vítězství rozhodl nástup do druhé půle, kdy jsme zvýšili náskok na 15 bodů, který jsme si pak pohlídali," říká Kozina.

Talentovaný střední rozehrávač z Domažlic se hodlá o dres se lvíčkem na prsou porvat. „Bude to těžké, na soustředění nás bude patnáct plus tři další, kteří hrají v cizině a mají mistrovství světa jisté. Do další fáze o účast na světový šampionát, v jejímž rámci absolvují hráči přípravné zápasy proti Francii a Egyptu, trenéři vyberou patnáct hráčů. Na šampionát pak pojede jen dvanáct nejlepších," prozradil Kozina. ⋌(fai)