„Otočit sérii z 0:2 na 3:2, to nepamatuji ani jako aktivní hráč. V prvních dvou utkáních jsme nebyli schopni eliminovat podkošové hráče soupeře, ale v obou domácích a také v tom rozhodujícím se nám to už povedlo. Chci poděkovat i našim fanouškům, kteří s námi jeli do Prahy na páté, rozhodující utkání. Byli úžasní," říká k sérii jeden z trenérů basketbalistů Jiskry Václav Forst.

Tři výhry v řadě proti Sokolu Pražskému B podle něj dokazují, že Jiskra má silný tým. Ten byl přitom před začátkem soutěže pasován do role jednoho z adeptů na sestup a hlavním cílem oddílu bylo udržet Ligu U19 v Domažlicích. Forst, který svým svěřencům jako jeden z mála věřil a tvrdil, že dojdou až do play off, byl kvůli tomu považován za fantastu. „Určitě jsme udělali s kolegou Vaškem Kozinou nějakou práci, ale kde se v klucích sebrala taková neskutečná týmová síla, je i pro mě jako trenéra záhadou. V každém tréninku odevzdávají maximum, a to i přesto, že některé tréninkové dávky byly skutečně hodně ostré. Navzájem si vypomáhají a táhnou za jeden provaz. Všechny tyto faktory velice dobře prodávají v zápasech. Patříme mezi nejmladší, a také mezi nejlepší týmy v celé České republice. Jasně o tom hovoří náš postup do finále Ligy U19," pokračuje Forst.

Ale ani účastí ve finále nekončí ambice týmu vedeného koučem emotivně prožívajícím ´na čáře´ každou vteřinu zápasu. „Do finále jdeme s odhodláním zvítězit, i když za Nový Jičín hrají čtyři borci z ´nároďáku´. Naši kluci se však už nezaleknou vůbec nikoho," dodává sebevědomě.

Finále Ligy U19 hrané rovněž na tři vítězné zápasy zahájí mladí basketbalisté Jiskry Domažlice příští týden, 28. a 29. dubna na palubovce Nového Jičína. Doma se představí 12. května a doufejme, že i o den později, 13. května.

Sokol Pražský B - Jiskra Domažlice 77:87 (23:20, 38:40, 59:62)

Body Jiskry: Jan Štípek 24/3, Tomáš Drozda 21, Jan Kozina 16, Václav Kubát 10, Rudolf Kortus 9/1 a Martin Krůta 1. (fai)