Plzeňané i se dvěma oporami Jiskry Janem Kozinou a Janem Štípkem v sestavě se v baráži utkali právě s Novým Jičínem a před sobotním duelem rozhodně nebyli jasnými favority. Přesto Forstovi svěřenci dokázali na palubovce Jičína zvítězit 83:63 a zahrají si nejvyšší juniorskou basketbalovou soutěž i v příští sezoně.

„V Novém Jičíně, v jehož středu hrají mimo jiné čtyři reprezentanti U17, se málokdy vyhrává. Kluci však zahráli skvěle a nakonec vyhráli o 23 bodů. K vítězství přispěli i domažličtí borci Honzové Kozina a Štípek, kteří předvedli velmi slušný výkon," neskrýval Forst radost z výhry, ve kterou věřil málokdo.

Pro plzeňský, ale i celý západočeský basketbal to v sobotu ostatně byl zápas roku. Extraligové týmy Plzně dospělých a ´sedmnáctky´ totiž v bojích o záchranu neuspěly, a tak ´devatenáctka´ je jediným západočeským týmem, který si příští sezonu zahraje nejvyšší basketbalovou soutěž. „Co se týče mého dalšího působení u plzeňského týmu ´devatenáctek´, o tom se bude rozhodovat v nejbližších dnech. Zřejmě však v Plzni zůstanu," řekl Forst.

Vedení Jiskry by tak mělo začít s hledáním nového kouče pro tým dorostenců Domažlic. Na jednání vedení klubu minulý týden prý ale konkrétní jména ještě nepadla, což je samozřejmě živnou půdou pro nejrůznější spekulace. V nich nejčastěji figurují jména kouče A mužstva Karla Štípka, bývalého trenéra A mužstva Miroslava Janiurka a po dobře zvládnuté roli kouče na veteránském mistrovství republiky v Klatovech se v posledních dnech začalo hodně mluvit i o dosud aktivních hráčích A týmu, jako jsou bratři Blačtí nebo Pavel Hendrich. ⋌(fai, tau)