Extraligové finále se hrálo na tři vítězná utkání. První hrací víkend skončil nerozhodně, oba týmy jednou vyhrály. Rozhodnout se mělo o uplynulém víkendu. Sobotní zápas za stavu 6:6 přerušil déšť, v nedělní dohrávce těsně uspěla Technika 9:8. Po dvou hodinách oba soupeři nastoupili ke čtvrtému utkání. To přilákalo na Kraví horu davy fanoušků. V bouřlivé atmosféře, která se v ochozech rozpoutala, nebylo snadné utkání řídit. „Stejně jako hráči jsme museli i my používat smluvené signály, protože jiná domluva nebyla možná,“ říká Kaigl, nejmladší z delegované čtveřice sudích.

Hrálo se nejen o titul. Město Brno se totiž rozhodlo podpořit pouze dva ze čtyř baseballových klubů, takže se podle odhadů v zákulisí mohlo hrát o grant ve výši až jeden milion korun!

Ve čtvrtém utkání se Draci ve třetí směně homerunem ujali vedení 1:0, Technika to v dohrávce osmé směny stáhla, takže se začínalo znovu. Draci vzápětí udělali čtyři body a každý si myslel, že je po zápase, jenže Technika to ještě dokázala zvrátit ve svůj prospěch na 6:5. „Tomáš Svoboda v sedmé směně za stavu 1:0 pro Draky prohlásil, že zápas rozhodne odpalem po zemi v deváté směně. A skutečně, rozhodl hitem při dvou autech a plných metách,“ přibližuje Kaigl dramatický duel, kterým skončila šestnáctiletá nadvláda Draků.

Sedmadvacetiletý rodák z Krchleb byl v minulosti jako rozhodčí delegován na evropské šampionáty, poháry mistrů evropských zemí, byl i v Americe. Letošní finále české extraligy však řadí k největším zážitkům své kariéry. „V tak vypjatém utkání je tlak na rozhodčí ze strany koučů i hráčů velký, ale ustáli jsme to. Nedopustili jsme se žádného přehmatu a obstáli jsme,“ dodává Kaigl, pro kterého tím letošní sezona skončila.