Pod dohledem amerického baseballisty, který hrál nejvyšší profesionální soutěž na světě Major League Baseball, se připravují v těchto dnech mladí baseballisté domažlických Wolfs. Greg McCarthy předává v Domažlicích své zkušenosti jak dospělým, tak mladším hráčům.

Soustředění dětí ve věku 6 až 14 let probíhá v areálu domažlického baseballového hřiště od středy 19. srpna do neděle 23. srpna. Je zaměřeno na technickou vybavenost, postavení při hře, techniku běhu a další prvky potřebné v tomto kolektivním sportu. „Během soustředění se zde vystřídá celkem deset trenérů, takže se každý může věnovat dětem v plné míře a navíc se od Grega něco naučit," popisuje trenérskou vytíženost během kempu hlavní kouč Petr Skala.

Klub Wolfs nyní tvoří osm družstev od nejmladších v přípravce až po mužský A – tým, který se účastní Českomoravské ligy, což je druhá nejvyšší soutěž v ČR.

A proč „Vlci" angažovali trenérskou akvizici z USA?

„Chtěli jsme oživit tréninky pro děti a zároveň máme připravenou s Gregem i dlouhodobější spolupráci ve vztahu s Áčkem. Nyní je zde s námi na soustředění dětí a mužům bude jako kouč vypomáhat do konce sezony. Pak se uvidí, jak se situace vyvrbí," přibližuje důvody příchodu vynikajícího amerického nadhazovače Skala.

I přes těžký tréninkový dril, kteří snášejí mladí talentovaní baseballisté domažlických Wolfs, se najde čas i na vtípky. „Je skvělé, že tady s námi je trenér z USA, předá nám určitě hodně zkušeností a důležitých rad. Například včera nám ukazoval jak zlepšit techniku běhu při přesunech na mety," popisuje dojmy se zahraničním koučem mladý Kryštof Kubů. „Trénujeme tvrdě, ale Greg si najde čas i na vtipkování, příběhů z baseballu má opravdu dost, takže jsme se tu i hodně nasmáli," potvrzuje dobrou náladu na soustředění Daniel Kitzberger.

Trenéři mladších kategorií věří, že účast mužského A – týmu v druholigové soutěži mladé dostatečně motivuje do další práce a setkání s osobností jako je McCarthy k tomu taky patřičně pomůže.

„V Česku se mi moc líbí, je to krásná země a zde v Domažlicích je opravdu fajn. Co se týče baseballu, je zde potřeba hodně pracovat, v USA je vše na úplně jiné úrovni. Věřím, že zde v Domažlicích bude popularita baseballu jenom vzrůstat a vytvoří se zde ještě širší základna. Bez tohoto sportu nemůžu být, takže jsem se moc rád tohoto tréninkové kempu zúčastnil. Moc mě těší, když mohu svoje zkušenosti s nejlepší soutěži na světě předat dál," prohlásil bývalý hráč Seattle Mariners, kde působil v letech 1996 – 1998.

Na odlehlém stadionu domažlických Wolfs bude živo i příští týden. V rozsáhlém areálu se v sobotu 29. srpna od 14:00 uskuteční velkolepá oslava 20 let klubu. Na CVIČÁKU, jak se hřišti přezdívá, jsou připraveny sportovní soutěže pro děti, velká skluzavka, skákací trampolíny, baseballový zápas členů, kteří klub zakládali proti stávajícím mladším hráčům. Všechno vyvrcholí netradičním turnajem ve fotbale s bumper balls (nafukovací koule). Nebude chybět ani opékání prasátka a hudební kulisa.

Všichni členové domažlického klubu Wolfs se na jubilejní oslavu založení oddílu moc těší a srdečně zvou všechny fanoušky tohoto krásného kolektivního sportu na baseballové hřiště. Rozpis tréninků všech kategorií a doplňující informace k akci na příští sobotu naleznou zájemci na webových stránkách www.wolfs.cz.

O. Váchal