Soustředění bylo zahájeno protažením a ´fyzickým blokem´ pod vedením Ondřeje Konvalinky. Pak byli hráči rozděleni do tří skupin. Jedna skupina byla podrobena pálkařskému umu v kleci pod vedením Milana Prokopa a Dana Krejčiříka a zbývající dvě skupiny hrály modelová utkání, která řídil hlavní trenér Marián Krásny.

Po pauze na oběd byli důkladně prověřeni nadhazovači a zadáci, další hráči se věnovali hře ve vnějším poli, správnému pohybu a na pálce správnému provedení úlivek. Soustředění bylo zakončeno náročným beep-testem, při kterém si kluci sáhli téměř na dno svých fyzických i psychických sil.

Oba kluci pod dohledem Ondřeje Nováka a Petra Skaly na sobě cca tři měsíce poctivě makali, ale bohužel svým výkonem reprezentační trenéry nepřesvědčili a Wolfs si tak na své zástupce u ´repre´ budou muset ještě nějaký čas počkat.

Ukázalo se, že všechno se dohnat nedá. Pokud chtějí kluci z Domažlic patřit mezi špičkové hráče v České republice, musí trénovat i doma, a ne jenom pod vedením trenérů na trénincích, aby dohnali vývojový náskok např. hráčů z Moravy, kde je baseball na špičkové úrovni.

„Přesto bych chtěl klukům poděkovat za výbornou reprezentaci Domažlic, a i když se prozatím do reprezentace nedostali, tak je to určitě zase posunulo v jejich baseballovém vývoji. I nadále mají šanci se ještě do výběru dostat svým výkonem během sezony, neboť reprezentační trenéři i nadále všechny zúčastněné hráče mají v hledáčku," říká trenér Petr Skala.