Z Domažlic se do moravské metropole vydalo celkem devět hráčů a dvě hráčky Wolfs ročníku 2003 až 2005. Díky oválnému půdorysu pavilonu se hrálo současně na čtyřech hřištích s poměrně krátkým vnějším polem. Dalším specifikem turnaje bylo použití nadhazovacích strojů. Vzhledem k systému turnaje si každý tým bez ohledu na umístění zahrál shodně šest zápasů.

Sobotní zápasy ve skupinách se hrály na 75 minut a dohrávku, nedělní vyřazovací zápasy na 50 minut a dohrávku. Turnaje se zúčastnilo 16 týmů, z toho dva zahraniční, Gepardy Zory z Polska a Diving Ducks z Rakouska. Wolfs byli nalosováni do IV. skupiny spolu s Tempo Titans Praha, prvním týmem pořádajících Hrochů Brno a Sharks Spálené Poříčí.

Malí Chodové vstoupili do turnaje výhrou 2:0 nad Sharks, posílenými o čtyři hráče Sokola Hluboká. V dalším vyrovnaném utkání prohráli s Tempo Titans Praha 3:7. V posledním zápase s Hrochy Brno vedli po první směně 2:0, v dohrávce Hroši dvakrát skórovali a výsledkem byla remíza 3:3, která znamenala postup Wolfs do další fáze na skóre.

Protože postoupili z osmého místa, čekal je v neděli nejlepší tým po základní části, rakouští Diving Ducks z Wiener Neustadt. Domažličtí baseballisté sehráli se sobotním suverénem vyrovnaný zápas, v 6. směně se jim podařilo vyrovnat na 1:1, ale soupeř v dohrávce hned prvním odpalem poslal míč na balkon pavilonu. Jednobodový homerun znamenal konec utkání i nadějím Wolfs na medaili.

V dalším utkání o umístění se Wolfs poměřili s Nuclears Třebíč, kteří měli v nohách prodlužovaný dvouhodinový duel s pražskými Eagles. Domažličané po fantastickém výkonu vyhráli 13:6 a postoupili do boje o 5. místo. V něm se utkali s Pipas Brno, kteří předtím kontumačně prohráli s hlavním favoritem klání, Draky Brno. Wolfs hráli skvěle, Brňany nepustili do hry a vyhráli 4:1. Poražení si ale ´chuť spravili ´ protestem proti startu hráčů soupeře ročníku 2003, kterou pořadatelé uznali. Pro Wolfs to znamenalo kontumační prohru 0:7 a konečné 6. místo.

Zmatky ohledně nejdříve povoleného a potom kontumací potrestaného nasazení starších hráčů, za což později v dopise převzali zodpovědnost pořadatelé s odůvodněním nedostatečné komunikace, byly jediným stínem jinak skvělého turnaje. Po celý víkend se totiž na výstavišti odehrával festival sportu, tance a zábavy SportLife, DanceLife Expo a In-Joy, takže o zpestření přestávek mezi zápasy nebyla nouze. Děti si vedle různých atrakcí vyzkoušely curling či surf trenažér. K vidění byla i exhibice snowboardistů a akrobatických lyžařů. ⋌(krb)