Utkání posledního týmu tabulky Českomoravské baseballové ligy s patnáctinásobnými vítězi poháru a devatenáctinásobnými extraligovými mistry České republiky zahájil v pravé poledne v areálu na bývalém vojenském cvičišti pod Vavřincem za domácí Domažličany Petr Skala na kopci. Začal strikem, bohužel hned druhý nadhoz poslal hostující pálkař až za plot vlastními silami vybudovaného hřiště Wolfs, a prvním homerunem tak předznamenal průběh celého utkání, které bylo ukončeno rozdílem po páté směně s výsledkem 2:22.

Další homerun diváci viděli ve druhé směně, kdy se hostujícímu Arnoštu Dubovému povedl hned ´grandslam´, kdy si Brňané na plně obsazených metách doběhli pro čtyři body. To už ale na kopci stál domácí nadhazovač Josef Peňáz.

Domažličtí Wolfs během zápasu vystřídali celkem šest nadhazovačů, dalším byl ještě ve druhé směně Michal Štefek, proti kterému o směnu později odpálil dvoubodový homerun Jakub Hajtmar. Do čtvrté směny nastoupil na nadhozu Tomáš Strádal, jehož střídal Michal Pekovič, který svým extra pomalým nadhozem zvaným ´buchta´ na chvíli zamotal Brňanům hlavy. V páté směně utkání doházel Martin Weber.

Domácím se po celý zápas nedařilo na pálce, úspěchem byl vůbec kontakt s míčem a první ´hit´ se povedl až v čase 1:53 Ondrovi Novákovi.

Přes jednoznačný výsledek i průběh zápasu, kdy byli favorizovaní hosté jen asi třikrát soupeřem přinuceni ukázat něco z baseballové extratřídy, jistě nikdo z přítomných diváků nelitoval své účasti, a to ani přes úmorné vedro, které po celou dobu více než dvouhodinového utkání panovalo. Vidět na vlastní oči nejlepší český tým, jehož dres obléká řada reprezentantů českého národního týmu, byl historický okamžik, který přilákal baseballové nadšence z Domažlic i širokého okolí. Vítěz zápasu postupuje do závěrečného Final Four, turnaje hraného už na dvě porážky.(tau, krb)

Ohlasy po utkání

Arnošt Nesňal, Draci Brno: „Po dlouhé základní části extraligové soutěže jsme si potřebovali trochu odpočinout, takže jsme do Domažlic přijeli už o den dříve, ubytovali se a kluci si to tu užili. Do zápasu sice nezasáhl Martin Schneider, asi největší osobnost našeho týmu, ale jinak se zde představily všechny opory, jako jsou dlouholetý reprezentant Jakub Hajtmar, Alexander Derhak, naše americká stálice na postu catchera, nebo naše letošní posila na kopci Edvardas Matusevicius. V samotném utkání byl rozdíl úrovní obou soupeřů hodně znát, ale ke cti domácím je třeba dodat, že proti nám podali sympatický výkon, udělali body. Zvláštní náboj zápasu dodalo i to, že trenér Domažlic byl dříve u nás. Jsme rádi, že jsme v poháru postoupili mezi nejlepší čtyřku a můžeme usilovat o šestnáctý titul. V extralize usilujeme dokonce o dvacátý titul, kdy pro nás play off začíná 28. a 29. srpna. V něm nás pravděpodobně čeká někdo z dvojice Eagles a Technika."

František Šup, Wolfs Domažlice: „Soupeř přijel až na tři či čtyři hráče v plné sestavě. Pro nás překvapení, protože na takové zápasy většinou tak silné týmy posílají hráče, kteří moc nehrají, nebo mladé juniory. Pro nás překvapení, příjemné, protože je to vždy zážitek, zahrát si proti tak známému a silnému soupeři, jako jsou Draci Brno. Zápas probíhal podle očekávání, kdy soupeř o vítězi rozhodl v prvních dvou směnách. Až na suchou trávu se soupeři zalíbilo naše menší hřiště (v extralize bývá delší o 10-20 metrů) a několikrát odpálil nechytatelný míč za plot (homerun)."