Ještě na konci února opanovala Barbora Krejčíková hvězdně obsazený turnaj v Dubaji, kde ve finále porazila světovou jedničku Polku Igu Swiatekovou 6:4 a 6:2 a začalo to vypadat, že sedmadvacetiletá Češka se vrací opět do ideální formy. Od té doby ale přišel výsledkový útlum, rodačka z Brna pak na třech turnajích prošla nástrahami prvního zápasu, v tom druhém už ale neuspěla.

Vyvrcholení slabšího období přišlo na turnaji v Římě, kde se po úvodní výhře nad Dankou Koviničivou z Černé Hory utkala s Lotyškou Jelenou Ostapenkovou.

Úvod zápasu vyšel Krejčíkové na výbornou, když se ujala vedení 5:1. Následně ale Lotyška pěti gamy v řadě otočila skóre a v tie-breaku udolala Krejčíkovou 7:2. Ve druhém setu už šlo o jednostranný duel. Ostapenkové nadělila vítězce Roland Garros za 25 minut nepopulárního kanára a radovala se z postupu.

„Další turnaj si vydobyl své místo v knížkách,“ napsala Krejčíková po vypadnutí stručně na své sociální sítě.

S odstupem času ale už byla sdílnější. V jednom z příběhů na svém instagramovém profilu totiž brněnská rodačka ukázala, že si z propadu na třinácté místo ženského žebříčku WTA nic nedělá. „Kdo z vás to taky má?“ napsala na jednom ze svých instagramových příběhů. Video znázorňovalo úspěšné servisy během tréninků, kdežto při zápasech ukazovalo jejich výrazněji slabší zužitkování.

Ve dvouhrách byla nejvýše postavená Barbora Krejčíková v únoru loňského roku, kdy figurovala na druhém místě světového žebříčku. K podobnému postavení by aktuálně potřebovala česká tenistka sbírat vavříny na velkých turnajích.