Z té uplynulé nejvýše řadí triumf na celorepublikovém poháru Extraliga masters (kategorie mužů nad 30 let) a zisk bronzové medaile z republikového šampionátu v kategorii Masters v časovce dvojic. V roce 2017 reprezentant Velosportu Domažlice kromě závodů na silnici vyrazil změřit síly s tuzemskou, ale i zahraniční konkurencí v terénních závodech. V Rakousku se při své aktivní dovolené zúčastnil nejprestižnějšího, největšího a relativně nejnáročnějšího MTB maratonu v Evropě, při kterém borci v sedlech kola nastoupají až 4000 metrů.

Na Salzkammergut Trophy 2017 se mu podařilo závod dokončit na 98. místě v absolutním pořadí včetně elitních závodníků. Se sparingpartnerem Janem Sázavským v Rakousku tak postavil pevné základy letní formy, kterou přetavil ke konci sezony – konkrétně 17. září, v prestižní časovce jednotlivců v České Lípě nedaleko Máchova jezera v zisk bronzové medaile. Nelze opomenout ani jeho dominanci v jarním seriálu MTB závodů XC Bahna v Karlovarském kraji, kde si také připsal triumf v dlouhodobé soutěži.

A co čeká cyklistu z Osvračína, který se živí jako specialista v oboru krajiny a zahrady, v blížící se sezóně 2018? „Prioritou pro mě zůstávají silniční časovky, kde bych rád tento celorepublikový seriál absolvoval celý a zaútočil na obhajobu loňského a předloňského vítězství, a vybojoval tak cenný hattrick. Formu bych rád vygradoval na konec června, kdy se chystám na společné Mistrovství České republiky a Slovenska, které letos hostí krajská města Plzeň a Karlovy Vary. Silniční závod se pojede v Plzni, souboj časovkářů pak v metropoli Karlovarského kraje,“ nastiňuje hlavní předsezónní cíle Baier.

Ilustrační fotografie.
V domažlickém bazénu začnou kurzy plavání pro nejmenší

Svým startem na osmém ročníku Ledového kafe a umístěním v TOP 10 (mimochodem nevynechal žádný ročník) počátkem února naznačil, že by si přípravu rád zpestřil i lokálními závody, a netají se ani tím, že by se rád zapojil do závodů seriálu UAC (vyšší soutěž amatérské cyklistiky, která se jezdí v okolí Prahy). Velkou letní výzvou pro něj bude časovka nesoucí název King of the Lake. „Přípravu chci postavit tak, abych koncem léta uspěl i na tomto závodě v Rakousku, kde mě čeká časovka, která měří úctyhodných 50 kilometrů, a vítězné časy těch nejlepších závodníků se pohybují kolem jedné hodiny,“ přibližuje Baier.

Cyklista, který 15. února oslavil čtyřiatřicáté narozeniny, se v současné fázi přípravy snaží o střídání sportovních aktivit, a tak kromě nutného tréninku na kole vyráží i na běžky nebo pěší túry, protože preferuje pohyb v přírodě před posilovnou nebo najížděním objemů na trenažéru. Po startu na Ledovém kafi na Poběžovicku mu jako test výkonnosti před hlavní částí sezóny poslouží seriál čtyř MTB závodů v Karlových Varech, kde se na kopcovitých tratích o vzdálenosti zhruba 30 kilometrů závodí již v březnu.

Borec, který slaví narozeniny ve stejný den jako legenda českého hokeje Jaromír Jágr, doufá v úspěšné působení v Extralize masters a také si brousí zuby na solidní výkon v časovce King of the Lake. V Rakousku se totiž střetne s časovkáři z celého světa. Těmto vrcholům sezóny obětuje veškerou přípravu a poslední objemové kilometry bude najíždět s ostatními členy Velosportu Domažlice v první polovině března. Poté již přejde do rychlosti a závodního režimu.

Kateřina Beroušková po prvním úseku předávala Karolíně Grohové štafetu na sedmém místě.
Lyžařka Beroušková uspěla na olympiádě i ve štafetě