Zavadilová splnila B limit na trati 400 metrů časem 54,72 vteřiny. „Jelikož je to B limit z mistrovství republiky, tak mně to umožňuje startovat na mistrovství Evropy juniorek,“ vysvětlila Lucie Zavadilová, která pochází z Domažlicka. Její trenér Petr Konop je z Domažlic, a proto atletka plzeňského Petřína často trénuje na domažlickém stadionu. 

Jaké jste prožívala emoce po doběhnutí do cíle?

Bude to moje první velká mezinárodní akce, takže mám velkou radost. Se štafetou holek jsme plánovaly zaběhnout limit na mistrovství Evropy, což se nám také povedlo. To, že splním i individuální limit, jsem nečekala. Osobní výkon jsem si zlepšila o 1,11 vteřiny.

Jak si vedete v evropských tabulkách? Na jaké umístění by na ME stačil čas 54,72?

V tabulkách jsem okolo třicátého místa. Seznam soupeřek se dozvím až po 3. červenci. Umístění jsem ještě neřešila. Spíš si to tam chci užít, vylepšit si osobní rekord a chtěla bych se trochu vyrovnat soupeřkám. Na mistrovství Evropy se moc těším.

Vendula Fronková (vpravo) z AC Domažlice doběhla v kategorii žen do 44 let třetí.  
Fronková doběhla na Vysokou celkově sedmá. Mezi ženami do 44 let byla třetí

Na republikovém šampionátu jste se ve finálovém běhu zlepšila o 1,11 vteřiny oproti rozběhu. Kde se ve vás takové zlepšení vzalo?

Byla jsem hodně namotivovaná, protože první Nikča Bisová mě na halovém mistrovství republiky předběhla o jednu setinu. Věděla jsem, že ona je na tom časově lépe a bude si chtít zaběhnout individuální limit na Evropu, takže jsem se jí chtěla držet. Ale že to dopadne až tak dobře, jsem vůbec nečekala.

V Kladně vás Bisová předběhla o desetinu vteřiny a navzdory osobnímu rekordu jste skončila druhá…

Sice jsem doběhla druhá, ale když jsem na tabuli viděla čas, bylo mi úplně jedno, že jsem druhá, a radovala jsem se ze splnění limitu na juniorské mistrovství Evropy.