Pořadatelé vytyčili okruh, který vedl od startu na fotbalovém hřišti do lesoparku se stoupáním a schody, následoval seběh s prudkou zatáčkou a výběhem do cílové rovinky. Hlavní závod na sedm okruhů se běžel v rychlém tempu a zcela jej ovládli Keňané a Etiopané. Těch do Lucemburska dorazilo patnáct, hned po startu šli do čela a nakonec obsadili prvních patnáct míst. Zbytek světa si to rozdal o ta zbylá. Jiří Voják dlouho nezávodil, proto začal rozvážně. Zpočátku se pohyboval kolem pětatřicátého místa, po pěti kilometrech se dostal před skupinku s Kamilem Krunkou a dotáhl se na Martina Freie. S ním běžel asi tři sta metrů, ale reprezentant AK Kroměříž Vojákovu tempu nestačil a nakonec nedokončil. „Ve zbytku závodu jsem dokázal ještě dva soupeře předběhnout a v cíli jsem byl sedmadvacátý, což je na tak silnou konkurenci skvělé,“ říká Jiří Voják. S průběhem závodu i výsledkem je spokojen. „Podařilo se mi postupně zrychlovat tempo, spokojen jsem i s tím, že jsem doběhl z pěti Čechů jako druhý.“

Junioři, kterých se z celé Evropy sešlo třináct, startovali společně s běžci do 22 let. Martin Voják se mezi třicítkou závodníků držel po startu v čelní skupině na pátém až sedmém místě. Takto se běžely dva ze čtyř okruhů. Martin jako jediný český zástupce ve své kategorii útočil na lepší umístění na schodech. Tam se také ve třetím okruhu dostal za vedoucí dvojici Poláků a pozici udržel až do cíle, kterým proběhl v čase 20:34. „Do závodu jsem nastupoval s respektem k evropské konkurenci. Jel jsem do Lucemburska spíše na zkušenou a otestovat formu. Že z toho bylo třetí místo, mě samozřejmě moc těší,“ přibližuje svoje dojmy z lucemburského tažení mladší z bratrské dvojice závodící za oddíl Mílaři Domažlice.

Oba svěřence trenéra Jiřího Královce nyní čeká závěr zimní přípravy, ale už 24. března oba stanou znovu na startu. Martin se ve Střelských Hošticích pokusí uspět v Mistrovství ČR v krosu, Jiřího tentýž den čeká Mistrovství Evropy policejních sborů v krosu v Rumunsku.