Dokonce o tituly.

Jako třeba dnes, v sobotu 27. března v Plzni, kde se koná mistrovství České republiky v běhu na 100 kilometrů. Účastníky čeká čtyřicet okruhů v okolí Městského stadionu ve Štruncových sadech.

Na startovní listině figuruje aktuálně devětadvacítka odvážných včetně sedmi žen. „Závod na sto kilometrů není masová záležitost, ale ti největší favorité jsou už přihlášeni,“ avizuje ředitel mistrovství a sám příznivec extrémních běhů Vlastimil Šroubek.

Stovku má zaběhnutou za osm hodin a 41 minut a doufal, že svůj, jak tvrdí, jen průměrný čas by letos dokázal výrazně stlačit. Jenže ho limituje zranění.
„Zraněný lýtkový sval mi nedovoluje trénovat. Je to škoda. Loni v tuhle dobu bych byl schopen běžet stovku kolem sedmi hodin,“ lituje zároveň šéf pořádajícího SC Marathon Plzeň.

Sedmihodinová hranice je totiž v českých luzích známkou kvality.

Domácí rekord drží brněnský závodník Daniel Orálek časem 6:58:07 hodiny. Mezi ultravytrvalkyněmi dominuje Michaela Dimitriadu z Prahy výkonem 8:28:26 hodiny. Oba se představí v Plzni.

„Největšími konkurenty Orálka by tu měli být další reprezentanti Michal Adamec a obhájce titulu Jaroslav Bohdal,“ avizuje Šroubek.

Mistrovská stovka startuje v sobotu ráno v 7.00 hodin u sokolovny poblíž Tyršovy ulice.

Připraven je také veřejný maraton (start ve 12.00 hod.) a běh na 10 kilometrů (17.00 hod.). Vyhlášení vítězů proběhne v 18.00 a v 18.30 hod. Další informace najdete na www.marathonplzen.cz.