Pod vedením zkušených trenérů Zdeňka Brůžka, Jiřího Královce, Františka Pecheka a Jindřicha Linharta se tam připravují na druhou část sezony. „Výhodou Babylonu je, že se tu dá běhat všemi směry, je tu pestrý terén a k regeneraci lze využít koupaliště,“ říká Jan Kervitcer za organizátory soustředění. Na Srub se podle něj jezdí nepřetržitě osmnáct let, on sám tu byl poprvé na počátku 70. let.

V deset hodin dopoledne začíná účastníkům první trénink. To už většina z nich má za sebou rozcvičku a odpočinek po snídani. Po obědě je čas na koupání, které je dobré pro regeneraci. Od čtyř odpoledne začíná druhá tréninková fáze zakončená strečinkem a cvičením na uvolnění a protažení. Po večeři bývá na programu posilování s medicimbaly a soutěže. Tradiční součástí soustředění je kromě běhu v babylonských lesích objemová příprava na oválu domažlické Střelnice a horská časovka na Čerchov. Další tradicí je jedenatřicet kilometrů, které účastníci běží z Bělé po hřebenech přes Liščí domky a Haltravu.

Na soustředění v Babylonu a pobyt v dobovém srubu z 30. let mají vzpomínky například mnohonásobný mistr republiky v běhu na 800 a 1 500 m Michal Šneberger, stříbrný překážkář z ME v Mnichově v roce 2002 Jiří Mužík, duatlonista Dan Fekl a mnozí další čeští atleti. Také letos je mezi účastníky několik mistrů republiky. „I když je vedro, tady v lesích je příjemně. Dobře se tu běhá, není to nuda jako na oválu. Po čtrnácti dnech tady se člověk určitě o dost zlepší,“ tvrdí jeden z nich, dorostenecký mistr ČR v přespolním běhu Martin Chlada. Při trénincích ale nyní v okolí Babylonu lze potkat třeba juniorského mistra republiky v krosu Tomáše Jašu, domažlického rodáka, mistra republiky na pět a deset kilometrů Martina Freie z AK Kroměříž, Jiřího Vojáka z oddílu Mílaři Domažlice a mnoho dalších.