Samotným dějištěm her bylo atraktivní turistické město se 6 500 obyvateli se spoustou hotelů a apartmánů. „Moje disciplíny se konaly v Gorizii, což je 75 km od Lignana, na hranici se Slovinskem. Vyhrál jsem tam vrh koulí výkonem 13,88 m, osobní rekord mám 14,50 m. V disku jsem si hodil osobák 48,14 m a skončil jsem druhý. Her se zúčastnilo 4 100 sportovců od věku od 35 let výše, nejstaršímu účastníkovi bylo 90 let. Soutěžilo se ve dvaceti sportovních odvětvích. Českou republiku reprezentovalo 62 atletů a byli jsme celkem úspěšní, získali jsme přes 70 medailí,“ říká Řechka.

Ten si chválí výbornou organizaci včetně dopravy. „Perfektně fungovala kyvadlová doprava a také ubytování v apartmánech bylo na vysoké úrovni. Strava byla vlastní. Měl jsem s sebou manželku, která fungovala jako kuchařka a zároveň byla i morální oporou,“ uvádí dále.

Řechka se osobně poznal s Ludmilou Špotákovou, matkou Barbory, která soutěžila v oštěpu, kouli a disku. O jednu věkovou kategorií níž (M 55 – 60) zvítězil v disku Gejza Valent, bývalý olympionik světové úrovně.

A zážitky? „Kromě posledního dne bylo hezké počasí, moře bylo teplé, takže byl i relax u moře. Když jsme se ale vraceli, zastavili jsme na zdravotní zastávku na italsko – rakouském přechodu a venku bylo 15 cm sněhu. To nás velice překvapilo,“ vypráví.

Řechka se her, které se konají ve dvouletých periodách, zúčastnil poprvé. „Byla to taková příprava na příští rok, kdy se koná Mistrovství Evropy veteránů. Uskuteční se ve třech městech při německo – polsko – českých hranicích. U nás to bude v Hrádku nad Nisou. Takže na to zaměřím zimní přípravu. Chtěl bych odstranit drobné technické chyby, o kterých vím, a doufám, že na Evropě uspěju,“ říká domažlický atlet a dodává: „Velké poděkování za perfektní zážitek bych chtěl adresovat na Svaz veteránů při Českém atletickém svazu v Praze. Dík patří též TJ Sokol Domažlice, který mně na tuto akci finančně přispěl.“