Své zástupce mělo ve startovním poli deset zemí a pro triumf si doběhl favorizovaný Elisha Kiprotich Sawe z Keni.

Vytrvalci absolvovali na trati z centra města do Radčic a zpět za chladného a deštivého počasí tři okruhy. Při průběhu do toho druhého se v čele závodu objevil nedávný vítěz Běchovic Elisha Kiprotich Sawe s náskokem několika desítek sekund před Polákem Dudyczem a svým oddílovým kolegou z Gdaňska Maďarem Tóthem.

Za tímto triem se objevoval další maďarský běžec Tamás Oláh a dvojice nejlepších Čechů Minařík a Wallenfels. V cíli se nakonec z vítězství radoval Sawe v rekordním čase závodu 1:05:23 hod., druhý Dudycz na něj ztratil sedmadvacet sekund. Nejlepším českým běžcem byl pátý Petr Minařík z Rokycan v dobrém čase 1:11:20 hod.

Vítězkou v kategorii žen se stala Maďarka Kissová, která 21,1 km zvládla za 1:22:58 hod.

„Protože byl Hervis Plzeňský půlmaraton zároveň mistrovstvím republiky veteránů na této trati, byli rovněž oceněni nejlepší tři závodníci ve věkových kategoriích rozdělených po pěti letech,“ uvedl Roman Sladký z organizačního štábu klání.