Změna trenéra má na Martina, který přitom po propadácích na půlmaratonech v úvodu letošní sezony dokonce zvažoval, že přestane běhat, blahodárný vliv. „Je to nový impuls. Přestěhoval jsem se do Prahy, kde mám práci, a po dohodě mezi trenéry Štefkem z AK Kroměříž a Kervitcerem se od května připravuji s Kerteamem,“ říká Frei. To, že se s trenérem vídá dvakrát týdně, mu hodně pomohlo. „Trénink upravujeme podle toho, jak se cítím. Když jsem bydlel na Šumavě, komunikovali jsme s Róbertem na dálku jen prostřednictvím e–mailu a to nebylo ono,“ vysvětluje.

V sobotu se zúčastnil krosového závodu Salomon running trail v Liberci, kde doběhl pátý, o den později při veteránském krosovém mistrovství v pražské Oboře Hvězda ve slušné konkurenci vyhrál. Začátkem června se postavil na start závodu na 3 300 metrů na Hradčanech, kde zvítězil v čase 10:39 minuty a dokonce o dvacet vteřin vylepšil traťový rekord.

Martina nyní čeká závod Světového poháru v běhu do vrchu ve Slovisku, poté se vrací domů na Chodsko, protože chce stihnout alespoň druhou polovinu tradičního soustředění běžců v Babylonu. V září si pak hodlá napravit pokaženou reputaci při půlmaratonu v nizozemském Deurne.