„Hned od startu se běželo ve velmi svižném tempu, první kilometr v čase 2:55, což je dost rychlé,“ říká Frei. Sám se na rovinaté trati držel na třicátém až pětatřicátém místě. „Asi na šestém kilometru mě postihla krize, kterou jsem ale nakonec překonal a závod dokončil na šestatřicátém místě v čase 33:49,“ dodává. Zvítězil Nor Badhosa Dabaya, původem z Etiopie, v čase 30:10.

Martinovi letošní sezona nevyšla úplně podle jeho představ, a tak chtěl závodem v Belgii zjistit, jak na tom aktuálně je. „Výsledek není úplně nejlepší, ale chtěl jsem vědět, jak na tom jsem. S přípravou jsem začal před třemi týdny,“ dodává.

O uplynulém víkendu Martin plánoval účast na štafetovém závodě dvojic v Horažďovicích, pak se vrací do svého nového bydliště v Kašperských Horách. „Přestěhoval jsem se tam z Domažlic. Je to tam přece jen o něco výš, na běhání moc pěkná krajina. Navíc tam mám i s kým běhat, protože jen asi sto padesát metrů ode mne bydlí Martin Chlada, což je svěřenec trenéra Mílařů Domažlice Jiřího Královce,“ vypráví Frei.

Znovu závodit na Chodsku se Martin Frei chystá až na Nový rok, kdy by se chtěl postavit na start už tradičního Novoročního běhu v Draženově.