Účastníky kempu na zasněženém Chodsku nečekalo jen a pouze běhání, i když co by to bylo za kemp bez výběhu na Čerchov, ale připraven pro ně byl i pestrý doprovodný program. „Kemp je určen i pro začátečníky, které chceme přesvědčit, že běhání není jen o závodění a vítězstvích, ale že je to životní styl. Proto je tu seznamujeme nejen se správnou technikou běhu, ale dozví se také o stravě nebo o oblečení,“ přibližuje náplň kempu Psůtka. „Navíc teď v zimě většina z nás trénuje samostatně. Tady se běhá pohromadě, což je samozřejmě větší motivace, a je to i vhodná příležitost k výměně zkušeností,“ dodává.
V sobotu večer po výběhu na Babylon a Pec bylo na programu „povídání o běhání“. S nejnovějšími trendy v oblékání na besedě v Athletic restaurantu běžce seznámil Vít Podestát, majitel obchodu se sportovními potřebami, domažlický rodák a běžec AK Kroměříž Martin Frei pak coby profesionální běžec vyprávěl o svých zkušenostech.

S těmi se během víkendu ochotně svěřovali i oba hlavní aktéři kempu. Domažlický ultravytrvalec Psůtka mohl vyprávět například o zážitcích ze závodů v chůzi na 28 hodin ve Francii, Škorpil o tom, jaké to je oběhnout republiku, přeběhnout ji z Hodonína do Aše, běžet z Prahy do Vídně či z Drážďan do Prahy nebo zdolat za čtyři dny v rámci přípravy na Spartathlon (246 km z Atén do Sparty) trasu z Pece pod Čerchovem do Pece pod Sněžkou a přitom pokořit i nejvyšší horu Čech. „Před lety jsem zvažoval, zda trénovat závodníky nebo se pustit do popularizace běhání mezi širokou veřejností. Dal jsem přednost hobíkům, kteří se prostřednictvím mého webu mohou učit běhat. I tady mám s sebou dva kluky, jeden začal s běháním vloni v říjnu, druhý letos v dubnu a oba už zvládli uběhnout sto kilometrů,“ říká Škorpil.