Voják zvítězil v Koutě, Bělé, na domažlickém Škarmanu, v Dílích i při premiérové Grand Prix Chodska. Nevyhrál jen v Draženově, kde se na jeho výkonu podepsaly zdravotní problémy. Od té doby se mu ale dařilo. I když to mnohdy znamenalo absolvovat i dva závody za víkend, chtěl nasbírat co nejvíce bodů do žebříčku Běžce Chodska. Další závody seriálu totiž kolidují s termíny pro Vojáka stěžejních podniků sezony. „Určitě nepoběžím teď na Čerchov, i když mám kopce rád. Čeká mě totiž Adrenalin Cup,“ vysvětluje. „V Běžci Chodska jsem v úvodu sezony nabíral body, jde o prestižní seriál, a já bych v něm rád skončil v popředí,“ dodává vítěz pěti ze šesti dosavadních běhů.

Mimo okres se Jiří Voják představil nejprve v rakouském Krensmünstnu v závodu na 10 km, kde ještě forma nebyla optimální a byla znát únava z předchozího soustředění, ale v Horažďovicích na nové trati už běh na pět kilometrů vyhrál. Teď v sobotu tam uspěl i v závodě na dvojnásobně dlouhé distanci, vyhrál v novém traťovém rekordu. Z dalších větších závodů, které už letos svěřenec trenéra Jiřího Královce absolvoval, je třeba zmínit Mistrovství ČR na deset kilometrů na dráze v Bílině, kde za ne zrovna optimálních podmínek doběhl pátý. „Teplota dosahovala pětadvaceti stupňů, což není zrovna ideální pro tak dlouhý závod. Ten byl součástí extraligy družstev. Tak dobrou konkurenci, jaká se v Bílině sešla, nepamatuji. Skončil jsem sice pátý, ale vylepšil jsem si osobní rekord. A s časem 31:18:81 bych vloni vyhrál,“ říká Voják, který letos hostuje za extraligový tým Škoda Plzeň a běh na dráze bere spíše jako doplněk.

Teď o víkendu čeká elitního vrchaře z Kouta na Šumavě extrémně náročný závod štafet Adrenalin Cup, kvůli němuž odmítl i účast na Mistrovství Evropy v horském maratonu ve Slovinsku. Na Lysé hoře, kde se prestižní Adrenalin Cup koná, už Voják letos jednou uspěl, když doběhl druhý v kvalifikaci na Mistrovství Evropy v běhu do vrchu v Turecku. „I když obvykle mívám slabší jaro, letos mi zatím první polovina sezony vychází. Hodně k tomu přispělo čtrnáctidenní soustředění ve Španělsku, které jsem tam absolvoval s týmem Eurofoam sestaveným právě pro Adrenalin Cup a to v době, kdy tady byl sníh a led. Pozitivní je, že forma před stěžejními závody stoupá,“ míní Voják, jehož ještě v červenci čeká ME v Turecku a v září Dolomitenman, kde se utká s nejlepšími profesionálními běžci světa.