Setkání začalo v pátek první besedou, kde byli účastníci seznámeni s víkendovým programem. V sobotu v 10 hodin dopoledne za krásného, slunečného dne vyrazili účastníci kempu k první etapě.

Trať vedla po zamrzlém chodníku směrem na Nový Dvůr, dále po silnici na Oprechtice, Němčice až na křižovatku pod vrchem Koráb (Výpřahy). Zde nadšenci do běhu opustili silnici a vydali se terénem přes Nový Herštein, Škarmanku na Rýzmbek a od hradu seběhli do Kdyně. Celá trasa měřila „pouze“ 20 km, a proto někteří běžci si dali ještě jeden kilometr navíc, aby měli v nohách půlmaraton.

V odpoledních hodinách byla na programu rehabilitace v místním centru vodní zábavy spojená s pobytem v sauně, páře a plaváním.

Po večeři se uskutečnila druhá beseda, kde byla hlavním pořadem večera ukázka DVD z legendárních maratonů v USA (Boston, New York), kde Miloš Škorpil startoval.

V neděli po deváté hodině ráno se celý soubor běžců vydal na druhou etapu, která vedla po trase Kdyně - Koráb. Na rozdíl od soboty panovalo typicky zimní počasí, které však elán běžcům nevzalo, a všichni doběhli na vrchol.

Závěrečné vyhodnocení celého setkání proběhlo během oběda v místní restauraci Černý orel. Na závěr bych chtěl poděkovat majiteli penzionu p. Šmerdovi za skvělé ubytování, posezení, obsluze restaurace Černý orel a panu Zelenkovi, správci Aquacentra. Autor: Roman Psutka