Extrémně náročného závodu se zúčastnilo 280 štafet. Jako první vyrazili na patnáctikilometrovou trať s čtveřicí obávaných brodů běžci. „Po startu to bylo hodně divoké, sprintovalo se o co nejvýhodnější pozici. Na prvním brodu jsem se při seskoku bolestivě udeřil kolenem o kámen, ale udržel jsem desáté místo. Po čtyřech kilometrech jsem dostihl trojici na čele a po dalších šesti se mi v táhlém stoupání podařilo skupinku roztrhat. Držel se mě jen Gerych, který mi pak asi dva kilometry před cílem nastoupil,“ přibližuje Frei průběh běžecké části Bor Cupu. Tu nedokončil Roman Skalský z favorizovaného Pivovaru Litovel, který si hned na startu zvrtnul kotník a jeho štafeta ze závodu odstoupila.

Biker Jan Hruška, účastník Tour de France, od Freie přebíral štafetu se ztrátou jedenadvacet vteřin na prvního a druhou příčku s nepatrným rozdílem na prvního také udržel.

O vítězství týmu Nutrend v čase 2:02:57 rozhodl v závěrečném finiši kajakář Václav Lagner. „Když Martin přiběhl druhý, říkal jsem si, že by to mohlo být na bednu. Při předávce s Honzou nám sice upadl kolík, ale rychle jsem dohnal prvního a udělal si na něj malý náskok,“ říká Lagner, který zkušeně lezl na cílovou rampu s lodí po boku, aby jej nikdo nemohl předběhnout.