V průběhu sezony byla všechna družstva západních Čech rozdělena do tří skupin, a utkala se v čtyřkolové soutěži, odkud do finále postupovala vždy nejlepší dvě. Ve finále se tedy sešlo jen šest nejlepších družstev chlapců a šest družstev dívek. Mladší žactvo v domažlickém AC trpí nedostatkem závodníků, což se trenéři snaží nahradit nasazováním i výrazně mladších závodníků, letos třeba i ročníkem 2001 nebo 2002 jako je například Ondřej Rottenborn. Ti tak získávají zkušenosti v soubojích s výrazně staršími. Přesto se jedná o velký handicap, v týmech domažlického AC startovalo vždy kolem deseti závodníků, přitom maximem je povolených osmnáct.

Od prvního kola si družstvo chlapců AC Domažlice drželo druhou postupovou příčku ve skupině a ve 4. kole, pořádaném v Domažlicích, porazilo i do té doby suverénní Sokol Plzeň – Petřín. Ještě napínavější byla soutěž dívek, kde se až v posledním závodě rozhodovalo v tuhém boji o každé umístění a kde domažlická děvčata o pouhé tři body vybojovala postup do finále. Už to byl veliký úspěch, do finále dívky postoupily po mnoha letech a v družstvu bylo jen devět dívek.

Finálový závod rozjeli všichni domažličtí závodníci s odhodláním poprat se o co nejlepší umístění v každé disciplíně. Mnohdy nastoupili závodníci z taktických důvodů i v pro ně méně častých disciplínách a padlo i mnoho osobních rekordů.

Družstvo dívek táhly jako lídři Nikola Rubášová (2. místo na 60 m a ve skoku vysokém, 3. v běhu na 300 m), Štěpánka Martínková (60 m, překážky, 6. v dálce), Šárka Ledvinová (mj. 5. v běhu na 1500 m), Vladimíra Cimbolincová (5. na 60 m, 2. na 150 m, 4. v dálce), na trati 800 m překvapila 5. místem Aneta Veselá a v hodu míčkem Veronika Černá. Alexandra De Sousa stylem start - cíl vyhrála běh na 1500 m. Platnými členkami týmu byly i Anna Černá a Anežka Bajgarová. Čtvrté místo družstvu uniklo jen o pár bodů, a tak obsadilo páté místo, což je v současné situaci úspěch.

U chlapců se i ve finále dařilo tradičním lídrům Davidu Lorenzovi (druhý na 60 m, ve výšce a v hodu míčkem), Davidu Janečkovi, který bojoval s bolestí poraněného kotníku, a přesto obětavě nevzdal ani jeden start a vybojoval 2. místo v běhu na 300 m, 6. místo na 150 m a 7. místo na 60 m.Zabodoval také Hynek Hradecký (2. v běhu na 60 m překážek, 3. v hodu míčkem a 4. v dálce ), jeho mladší bratr Patrik ročník 2001 dokonce nastoupil v nejdelším běhu na 1500 m, kde vybojoval body za 7. místo, Jan Beneš (6. na 800 m a na 300 m), Štěpán Rottenborn (3. v běhu na 1500 m), Vít Adamovský přidal body za překážky, výšku a dálku, po dlouhé pauze po zranění v pravý čas pomohl Jiří Váchal (překážky, štafeta) a skvělou formu potvrdil Luboš Mastný (4. na 300 m a 8. na 60 a 150 m). Bohužel se pro zranění finále nezúčastnily další opory Jakub Anderle a Matěj Zeman.

Od první disciplíny se družstvo drželo na medailových pozicích, a když nečekaně bodoval i Lukáš Liška ve vrhu koulí, nesl si tým AC Domažlice do závěrečných disciplín malý náskok na 1. místě! Poslední disciplínou byla štafeta 4 x 60 m a druhá příčka sestavy Patrik Hradecký - Štěpán Rottenborn - Jiří Váchal a Jan Beneš znamenala ohromný úspěch – celkové vítězství! Na druhé příčce se ztrátou 4,5 bodu skončil Union Cheb a bronz získala Škoda Plzeň.

AC Domažlice zve všechny zájemce o atletiku do svých řad, kontakty na trenéry najdete na klubových webových stránkách acdomazlice.cz. AC Domažlice je součástí projektu Českého atletického svazu Atletika pro mládež a do přípravky chodí děti od první třídy školní docházky.